Menu

سوانح رانندگی سالانه منجر به مرگ ۱.۳ میلیون نفر در دنیا می‌شود

سوانح رانندگی سالانه منجر به مرگ ۱.۳ میلیون نفر در دنیا می‌شود
خبرگزاری تسنیم

رئیس پلیس راهور گفت: سالانه ۱.۳ میلیون نفر در دنیا جان خود را بر اثر تصادفات از دست می‌دهند و حدود ۵۵ میلیون نیز بر اثر تصادفات در جهان دچار مصدومیت و معلولیت می‌شوند.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سیدکمال هادیانفر صبح امروز در دوازدهمین نشست نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی مستقر در تهران با بیان اینکه سالانه 1.3 میلیون نفر در دنیا جان خود را بر اثر تصادفات از دست می‌دهند، گفت: سالانه حدود 55 میلیون نیز بر اثر تصادفات در جهان دچار مصدومیت و معلولیت می‌شوند.

رئیس پلیس راهور ادامه داد: تعداد خودروها از سال 85 تا سال 97 رشد 153 درصدی داشته است و به ازای هر 10 هزار خودرو در طول این 11 سال موفق به کاهش 37.6 کاهش کشته‌شدگان تصادفات شدیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز در کشور بیش از 11 میلیون همیار نوجوان پلیس داریم و 12 درصد از تصادفات در راه‌های روستایی به وقوع می‌پیوندد.

سردار شیرزاد نیز در این نشست با بیان اینکه امروزه مبارزه بی‌امان با فساد از جمله دغدغه‌های دولتها است، گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با جرایم بین‌الملل نقشی پویا با سازمانهای بین‌المللی دارد. 

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا افزود: یکی از برنامه‌های پلیس جمهوری اسلامی ایران میزبانی نشست صمیمانه با افسران نظامی مستقر در ایران بوده است.

وی تصریح کرد: پلیس بین‌الملل جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی امور بین‌الملل همواره در تلاش برای بسترسازی همکاری روابط بین‌الملل بوده است.

ورود جدی‌تر پهپادها به پلیس راهور / انتقاد از بی‌تفاوتی ارگانها به انجام وظایف در کاهش تصادفات