Menu

کاهش موقتی کیفیت هوای تهران/ هم‌اکنون شرایط هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است

کاهش موقتی کیفیت هوای تهران/ هم‌اکنون شرایط هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است
میزان

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افزایش سرعت باد سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت طی امروز (۱۰ مهر) می‌شود.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران طی صبح امروز (۱۰ مهر) برقراری شرایط جوی نسبتاً آرام افزایش غلظت آلاینده‌ها در برخی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

به‌تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی و وزش باد از ظهر امروز شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم و در برخی ساعات بعد ازظهر بهبود نسبی در کیفیت هوا حاصل می‌شود. هرچند در برخی مناطق افزایش سرعت باد سبب گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

در اواخر وقت امروز (۱۰ مهر) با کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودرو‌ها غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند. گرچه تداوم وزش باد می‌تواند در پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا مؤثر باشد.

کاهش ناپایداری جوی در نخستین ساعات فردا (۱۱ مهر) همراه با ترافیک صبحگاهی تجمع آلاینده‌ها سبب برقراری شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس می‌شود همچنین طی روز با برقراری جو آرام و رشد اندک ناپایداری، پراکندگی آلاینده‌ها محدود می‌شود و در پاره‌ای از مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند.

در ساعات پایانی فردا نیز حاکمیت جو آرام و نسبتاً پایدار سبب می‌شود که غلظت آلاینده‌ها در اکثر مناطق نسبت به شب گذشته میزان بالاتری داشته باشد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۹۴ در شرایط سالم قرار داشت و هم اکنون نیز با میانگین ۹۶ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.