Menu

سرقت میلیونی از حساب بانکی شهروندی در اسلامشهر

سرقت میلیونی از حساب بانکی شهروندی در اسلامشهر
میزان

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری فردی به جرم برداشت ۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی شهروندی در اسلامشهر خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ "حاجعلی صالحی" رئیس پلیس فتا غرب استان تهران عنوان کرد: شهروندی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان اسلامشهر مراجعه و از خالی شدن حساب بانکی اش توسط فرد یا افرادی ناشناس خبر داد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد که برای انجام یک تراکنش مالی به دستگاه عابر بانک مراجعه و در خلال انجام تراکنش متوجه خالی شدن حساب بانکی اش شده است.

صالحی ادامه داد: شاکی مدعی شد پس از بررسی پرینت حساب بانکی خود متوجه برداشت حدود مبلغ ۹۰ میلیون ریال از حسابش شده است.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، اقدامات فنی توسط کارشناسان پلیس فتا اسلامشهر آغاز و پس از احصاء ادله دیجیتال جرم، متهم اصلی شناسایی شد.

صالحی گفت: متهم که با شاکی آشنا بود، در جریان بازجویی‌ها ضمن اعتراف به بزه انتسابی در تشریح شیوه سرقت عنوان کرد؛ که با طراحی نقشه قبلی، زمانی که شاکی کارت عابرش را جهت برداشت مبلغی پول از دستگاه خودپرداز به وی داده بود با مراجعه به دستگاه خودپرداز برای کارت شاکی رمز دوم تعریف کرده و سپس از طریق اینترنت و با استفاده از رمز دوم تعریف شده حساب بانکی وی را خالی کرده است.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به اظهارات متهم و مستندات موجود، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی به هموطنان هشدار داد: به هیچ عنوان کارت عابر بانک خود را در اختیار دیگران قرار نداده و در بازه زمانی مشخص نسبت به تعویض رمز اول و دوم کارت عابر بانک خود اقدام کنند.

سرهنگ حاجعلی صالحی سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى www.cyberpolice.ir را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پلیس فتا اعلام و آمادگى کارشناسان متخصص و فنى به عنوان پشتیبان سایت را جهت دریافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران اعلام کرد.