Menu

دستگیری جاعلی که از طعمه‌های خود اخاذی می‌کرد

دستگیری جاعلی که از طعمه‌های خود اخاذی می‌کرد
میزان

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری فرد جاعلی خبر داد که با جعل عنوان دستگاه‌های اجرایی و امنیتی کشور از طعمه‌های خود به شکل‌های مختلف اخاذی می‌کرد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ «سعید راستی» از دستگیری فرد جاعلی که با جعل عنوان دستگاه‌های اجرایی و امنیتی کشور از طعمه‌های خود به شکل‌های مختلف اخاذی می‌کرد خبر داد و گفت:روز گذشته گزارشی در خصوص اخاذی از کسبه یکی از محلات جنوب شرق تهران توسط فردی که خود را از کارکنان ارگان‌های امنیتی کشور معرفی کرده بود دریافت کردیم.

وی افزود: با بررسی و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد فرد جاعل با حضور در قهوه خانه‌ها و رستوران‌های سنتی محل با جعل عنوان و اعلام ارتباط با دستگاه‌های قضایی خود را یکی از عوامل یکی از سازمان‌های نظامی تهران معرفی و از طعمه‌های خود مبالغ قابل توجهی اخاذی می‌کند.

این مقام انتظامیبا اشاره به اینکه در تحقیقات صورت گرفته یکی از قربانیان این جاعل شناسایی خاطر نشان کرد:مالباخته در خصوص فعالیت‌های متهم عنوان داشته «در سال ۹۷ یک برگ احضاریه جعلی صادره از دادگاه انقلاب توسط پیک موتوری به درب منزل بنده ارسال شده که اینجانب در قهوه خانه محل با این فرد جاعل آشنا شدم و ایشان با شرط پرداخت ۵۰ میلیون تومان در قالب دلار قول مساعدت داده که پس از پرداخت مبلغ مورد نظر را با مراجعه به دادگاه انقلاب متوجه جعلی بودن احضاریه شدم».

سرهنگ راستی ادامه داد: با محرز شدن جعلی بودن عناوین وی، مراتب جهت دستگیری یادشده در دستور کار قرار گرفت و در نهم مهرماه اکیپی از مأموران مجرب مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، محل اختفای متهم در محدوده میدان خراسان را شناسایی که با هماهنگی مقام قضایی نامبرده دستگیر شد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان با بیان اینکه تلاش برای دستگیری همدستان متهم و دیگر مالباختگان در دستور کار این مرکز قرار دارد گفت: متهم پس از تحقیقات مقدماتی در اختیار مرجع قضائی قرار خواهد گرفت.