Menu

سرویس‌های مدارس چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

سرویس‌های مدارس چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟
مشرق نیوز

رییس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه بر لزوم دقت والدین در بحث کیفیت سرویس مدارس و صلاحیت راننده آن تاکید کرد و افزود: والدین باید در این زمینه هوشیار بوده و کوچکترین تخلف را گزارش دهند.

به گزارش مشرق، سرهنگ کیومرث غلامی با اشاره به اهمیت انتخاب سرویس مدرسه مناسب، گفت: والدین باید در انتخاب سرویس مدرسه کودکان بی نهایت سخت‌گیری کرده و به سادگی از کنار نکاتی که به ظاهر بی اهمیت هستند نگذرند تا فردا روز دچار افسوس و پشیمانی نشوند.

وی افزود: مسئولیت استفاده از سرویس مدارس مجاز برعهده مدیران مدارس است و اینکه خودرو مجاز در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد حقی است که والدین باید آن را از مسولین مدرسه مطالبه کنند.

آمار تصادف رانندگان «سرویس مدارس» چقدر است؟

غلامی تصریح کرد: والدین باید دقت داشته باشند که سرویس مدرسه حتما دارای معاینه فنی بوده و نقص فنی نداشته باشد. همچنین والدین باید در خصوص صلاحیت راننده و نیز داشتن برچسب خودرو و کارت سرویس مدرسه راننده اطمینان حاصل کنند.

غلامی تاکید کرد: والدین باید دقت داشته باشند که راننده بیش از حد مجاز خودرو، دانش آموز سوار نکند و در صورت بروز هرگونه مشکل در خصوص سرویس مدرسه باید سریعا به مسئولین مدرسه اطلاع دهند.

وی افزود: چنانچه سرویس مدرسه فاقد مجوز است والدین باید هرچه سریعتر موضوع را به پلیس راهنمایی و رانندگی اطلاع دهند.

غلامی به والدین توصیه کرد: به کنترل پلیس و مدرسه اکتفا نکرده و شخصا بر اعمال راننده و کیفیت خودرو نظارت کنند.

وی از والدین خواست تا بستن کمربند ایمنی را به فرزندان خود آموزش دهند و افزود: سوار کردن سرنشین اضافه به معنی محرومیت دانش آموزان از کمربند ایمنی است و والدین در برخورد با این تخلف باید جدی باشند.

غلامی تصریح کرد: سوار و پیاده کردن دانش آموزان در حالت پارک دوبله به معنی عبور دانش آموزان از میان خودروها است، بنابراین والدین باید از راننده بخواهند خودرو را در محل مناسبی پارک کرده و دانش آموزان را تا درب مدرسه همراهی کند.

وی از والدین خواست تا از فرزندان خود بخواهند نحوه رفتار راننده در سرویس، حرکات نمایشی، سرعت و در مجموع رعایت قوانین از جانب راننده را برای آن‌ها بازگو کنند و پیگیر تخلفات راننده باشند.

غلامی بر لزوم آموزش حریم خصوصی به دانش آموزان تاکید کرد وافزود: والدین باید حریم خصوصی فرزندانشان را بدون رودربایستی به آنان آموزش دهند و نحوه مواجهه با متجاوزین به این حریم را نیز به آنان یاد دهند.

وی تاکید کرد: پلیس مطمئن‌ترین مرجع خارج از خانواده برای مشکلات دانش آموزان است، بنابراین والدین باید راه‌های دسترسی به پلیس را به فرزندان خود آموزش دهند.