Menu

هشدار رئیس پلیس تهران به مزاحمین نوامیس

هشدار رئیس پلیس تهران به مزاحمین نوامیس
مشرق نیوز

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه برخورد با مجرمین و مزاحمین نوامیس بطور جد در دستور کار پلیس است، گفت: ما اجازه نخواهیم داد که شهر تهران و پایتخت، فضای امنی برای مجرمین و مزاحمین نوامیس باشد.

به گزارش مشرق، سردار حسین رحیمی در برنامه تهران ۲۰ به همراهی و همکاری خانواده‌های ماموران پلیس اشاره و اظهار داشت: اگر همراهی و همکاری خانواده‌های ماموران پلیس نبود ما نمی‌توانستیم موفقیت داشته باشیم.

وی به تلاش مأموران پلیس در ایجاد نظم و انضباط ترافیکی در حوزه پلیس راهور اشاره و بیان داشت: تلاش کردیم در روزهای اول مهر وضعیت ترافیکی را تسهیل بخشیم و خوشبختانه در بحث نظم و انضباط و ترافیک وضعیت خوبی را داشتیم.

سردار رحیمی افزود: در حوزه سوانح و حوادث ترافیکی نیز با ۴۰ نفر کاهش کشته وضعیت خوبی را در پایتخت دارا هستیم؛ همچنین امکانات جدید همچون هلی شات به کمک مرکز کنترل ترافیک پایتخت امده است.

فرمانده انتظامی پایتخت به برخورد جدی پلیس با مجرمین و سارقین اشاره و اعلام کرد :افزایش ۵ درصدی کشف جرائم را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته‌ایم یعنی کشف جرایم ما از ۶۵ درصد به ۷۰ درصد افزایش داشته است.

سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این مطلب که پلیس نمی‌گذارد که شهر تهران و پایتخت فضای امنی برای مجرمین و مزاحمین نوامیس باشد به برخورد جدی پلیس با این دسته از افراد اشاره کرد.

رییس پلیس پایتخت گفت: برخورد با واحدهای صنفی متخلف نیز در دستور کار است اگرچه پلیس خود را حامی کسبه و اصناف می‌داند اما تخلف در واحدهای صنفی را بر نمی تابد و با همکاری خوب اصناف این اتفاق رقم خورده است.

 فرمانده انتظامی پایتخت گفت: حدود ۱۲ تن انواع موادمخدر در ۶ ماهه امسال تا به امروز کشف شده است، ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش کشف موادمخدر را شاهد هستیم.

وی با بیان این مطلب که خانواده‌ها و جوانان باید مراقب باشند تا در دام اعتیاد گرفتار نشوند به طرح پاکسازی پلیس در برخی مناطق تهران اشاره و بیان کرد: امروز مناطق شوش، مولوی و هرندی با وسعت ۲۶ کیلومتری و جمعیت ۳۰۰ هزار نفری از وجود معتادان متجاهر پاکسازی شده است.

وی گفت: فرآیند بازپروری و نگهداری معتادان دچار ایراد است، یک معتاد با ۳ و ۶ ماه بازپروری بازهم به حالت سابق خود برمی‌گردد، در تلاش هستیم که این زمان را بیشتر کنیم، مسوولان در بحث بازپروری دقت و تلاش بیشتری را به خرج دهند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ۱۵ تا ۲۰ هزار معتاد متجاهر در تهران داریم، اعلام کرد:برای نگهداری این افراد باید یک بازه زمانی دوساله را در نظر بگیریم تا به جامعه برگردند، تیم‌های ما در منطقه فرحزاد و رودخانه جاجرود در حال پاکسازی محیط از وجود معتادان متجاهر هستند.

رییس پلیس پایتخت از مردم خواست تا موارد را به پلیس اعلام و گزارش کنند تا با موادفروشان برخورد شود و معتادان متجاهر جمع آوری شوند.

سردار رحیمی ادامه داد: مسوولان در بهزیستی و وزارت بهداشت در حال تلاش هستند اما باید در مسیر درست گام برداریم، مرکز سروش مهر در حوزه اختیارات ما نبود، اما با این حال پای کار آمدیم و در راستای بازپروی معتادان در حال اقدام هستیم.

 سردار رحیمی به اقدامات پلیس در فضای مجازی پرداخت وگفت: پلیس سایبری یک پلیس نوپا است و گام‌های بلندی برای مبارزه با جرایم در فضای مجازی برداشته است چرا که بسیاری از مجرمان به فضای مجازی کوچ کردند.

وی تصریح کرد: در شش ماهه امسال ۱۳۰ درصد افزایش وقوع جرایم در فضای مجازی داشته و همچنین ۱۳۰ درصد افزایش دستگیری مجرمان سایبری داشتیم؛ ۶۷ درصد جرایم مجازی تخلفات اقتصادی، ۱۷ درصد جرایم اخلاقی و ۱۶ درصد مسائل اجتماعی است.

وی گفت: امروز واحد رصد فضای مجازی در پلیس آگاهی، پلیس امنیت اخلاقی و پلیس مبارزه با موادمخدر فعال است.

سردار رحیمی در خصوص بی حرمتی‌ها به پلیس در فضای مجازی مانند حادثه پارک پلیس و چهار راه ولیعصر عج اظهار داشت: تمام فعالیت‌های پلیس آفندی است، هیچ سازمان و نهادی به اندازه پلیس در منظر و دید مردم نیست، وقوع این‌ اتفاقات طبیعی است؛ البته باید گفت که تاکید فرماندهان ناجا حمایت از ماموران پلیس و برخورد با مجرمان و هتاکان است. 

وی تصریح کرد: احکام متخلفان چهارراه ولیعصر و پارک پلیس را دستگاه قضایی صادر کرده است. وی با تاکید بر این مطلب که باید نیروی پلیس مقتدری داشته باشیم تا امنیت جامعه را تامین کند درخصوص موارد و افرادی که مردم را در فضای مجازی تحریک به بی حجابی می کنند، اعلام کرد: کسانی که این موارد را از داخل کشور به خارج از کشور منعکس می کنند مجرم هستند؛ دستگیری‌هایی را نیز در این زمینه داشتیم.

رییس پلیس پایتخت به موضوع پرسه زنی به ویژه در شمال تهران اشاره و بیان داشت:از نظر پلیس، پرسه زنی در سه دسته حضور در اطراف مدارس، دور دور و ایجاد مزاحمت تقسیم بندی می‌شود، اقدامات مناسبی برای دستگیری دور دور کنندگان انجام داده ایم؛ حتی به ما سفارش می‌کنند که به آقازاده ها سخت گیری نشود، لذا با دیدن چنین مواردی سخت‌گیری ما بیشتر می‌شود و اهمیت نمی دهیم که شخص متخلف که چه کسی است. 

سردار رحیمی اعلام کرد:روزانه ۳۰ هزار تماس با سامانه ۱۱۰ برقرار می‌شود، ۱۰ تا ۱۳ هزار عملیات پلیسی در این رابطه انجام شده و تلاش می کنیم که آرامش و امنیت را برقرار کنیم و خوشبختانه امروز پایتخت جزو امن ترین شهرهای کشور است.

فرمانده انتظامی پایتخت در خصوص تخلف چهره ها و آقازاده‌ها و چگونگی برخورد پلیس با این افراد گفت: روز گذشته یک ورزشکار به همراه چند نفر توسط پلیس دستگیر شد و تا کنون هم در بازداشت است؛ برای پلیس آقا زاده، بازیگر و هنرمند فرقی با مردم عادی ندارد و همه را به یک چشم می‌بینیم.

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پلیس در دستگیری ها به مجرمان بزرگ اهمیت نمی دهد، گفت: حدود ۳۶ پرونده کلان فساد اقتصادی را نیروی انتظامی رسیدگی کرده و بخش اعظم دادگاه‌هایی که در حال برگزاری است دستگیری هایشان توسط پلیس انجام شده است.

سردار رحیمی اعلام کرد:سلطان سکه و موضوع دلالان ارزی که ریشه آن امروز کنده شده است توسط پلیس شناسایی و رسیدگی شد، امروز نیز درحال رسیدگی به پرونده ایران خودرو هستیم و به محض تکمیل پرونده، موارد به مقام قضایی ارجاع خواهد شد.

وی گفت: برای ما مجرم خرد و کلان تفاوتی ندارد و با اقتدار در حال برخورد با مجرمان هستیم، نگاه ما یک نگاه همه جانبه است و جایی که فساد هست، پلیس هم حضور دارد.

فرمانده انتظامی پایتخت ادامه داد:پارسال گام بلندی در حوزه اقتصادی برداشتیم و با مفاسد اقتصادی مبارزه کردیم و این راه امسال نیز در حال ادامه است.

رئیس پلیس پایتخت درباره تولید خودروهای بی کیفیت که پلیس بر عدم تولید آن توسط خودروساز تاکید دارد، اظهار داشت: وقتی مجوز تولید خودرو از طرف ارگان‌های دیگر صادر می‌شود، پلیس چه باید کند؛ در بحث خودرو باید یک حرکت جهادی انجام شود، در تمام صنعت‌ها رشد داشتیم اما در صنعت خودرو سازی این رشد کمتر دیده شده است.

فرمانده انتظامی پایتخت در خاتمه از همراهی رسانه‌ها با پلیس تقدیر کرد و گفت: شماره تلفن ۱۱۰ پل ارتباطی مردم با پلیس در اعلام موارد و شماره تلفن ۱۹۷ اماده رسیدگی به شکایات ، انتقاد و تقدیر و تشکر از ماموران پلیس است.