Menu

در مرز مهران مشکلی برای تردد زوار وجود ندارد

در مرز مهران مشکلی برای تردد زوار وجود ندارد
میزان

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با بیان اینکه مردم عراق؛ مهمان نواز و دوستدار امام حسین (ع) هستند، گفت: در مرز مهران مشکلی برای تردد زوار وجود ندارد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار "محسن فتحی زاده" در حاشیه هشتمین گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا برای تردد زوار از مرز مهران مشکلاتی وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: در مرز مهران هیچ مشکلی برای تردد زوار وجود ندارد.

وی افزود: زیرساخت‌ها در مرز مهران مهیا است به طوری که روزانه به طور میانگین می‌توانیم عبور ۱۵۰ هزار زائر را از این مرز مدیریت کنیم همچنان که سال گذشته با نزدیک شدن به مراسم معنوی اربعین حتی روزانه ۱۸۹ هزار زائر از مرز مهران تردد کردند.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا درباره احتمال بازشدن مرز خسروی، عنوان کرد: در صورت بازگشایی مرز خسروی، موضوع اطلاع رسانی می‌شود؛ در حال حاضر مرز خسروی، مرز مطمئنی نیست و هر زمان که طرف عراقی آمادگی باز شدن این مرز را برای تردد زوار داشته باشد، مرز خسروی بازگشایی می‌شود.

سردار فتحی زاده به آمادگی نیروی انتظامی برای تردد زوار از مرز خسروی اشاره و اعلام کرد: از طرف ما مشکلی برای تردد زوار از این مرز وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره وجود برخی ناآرامی ها، عنوان کرد: مردم عراق؛ مردمی دوستدار امام حسین (ع) و مهمان نواز هستند و خودشان می‌دانند که چگونه باید از زائران امام حسین (ع) میزبانی کنند.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا تأکید کرد: با راه افتادن موج اربعین همه چیز آرام می‌شود.

سردار فتحی زاده در پایان در پاسخ به سوالی درباره اینکه جمهوری اسلامی ایران درباره امنیت زوار در مرز عراق مسئولیتی دارد یا خیر؟ گفت: ما مسئولیت اجرایی در خاک عراق نداریم.