Menu

حمل و مصرف موادمخدر در عراق با حبسهای طولانی همراه است

حمل و مصرف موادمخدر در عراق با حبسهای طولانی همراه است
خبرگزاری تسنیم

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: افرادیکه به نوعی در معرض قاچاق و مصرف موادمخدر در کشور عراق قرار می‌گیرند، در صورت شناسایی با جرایم سنگین و حبسهای طویل‌المدت در شرایط کاملاً نامطلوب و نامساعد در این کشور روبه‌رو می‌شوند.

سردار محمد مسعود زاهدیان در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا با بیان اینکه مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر همواره در مرزها حضور دارند، اظهار کرد: برای ایام اربعین به واسطه افزایش تردد، حضور پلیس مبارزه با موادمخدر در مرزها بیشتر و ملموس‌تر می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ادامه داد: حمل و نگهداری موادمخدر در کشور عراق با برخوردهای سنگینی همراه است و افرادیکه به نوعی در معرض قاچاق و مصرف موادمخدر قرار می‌گیرند، در صورت شناسایی با جرایم سنگین و حبسهای طولانی در شرایط کاملاً نامطلوب و نامساعد در این کشور روبه‌رو می‌شوند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متأسفانه موارد خاصی دیده می‌شود که برخی از مصرف‌کنندگان به دلیل چهره نامطلوب و امکان شناسایی آنها توسط پلیس، موادمخدر را در اختیار همراهان و همسران قرار می‌دهند، مواردی وجود داشته که بانوان ایرانی به دلیل حمل موادمخدر در کشور عراق بازداشت  و در شرایط بسیار سخت نگهداری شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: انتقال داروهای مخدر، روانگردانها و حتی قرصهای کدئین‌دار در کشور عراق ممنوع است و پیگرد قانونی در آن کشور دارد.

زاهدیان با بیان اینکه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) باید زمینه‌ساز آبرو و عزت شیعه شود، گفت: حمل موادمخدر باعث خدشه به حرمت مذهبی و ملی ما می‌شود.