Menu

خزر از امشب برای فعالیت دریایی ممنوع است

خزر از امشب برای فعالیت دریایی ممنوع است
میزان

بر اساس اعلام هواشناسی مازندران، از امشب تا روز چهارشنبه شرایط دریای خزر مواج بوده و برای تمامی فعالیت‌های دریایی ممنوع است.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،کارشناس پیش‌بینی هواشناسی مازندران عصر دوشنبه اعلام کرد: از امشب با شکل گیری جریان شمالی در سطح استان، دریای خزر مواج بوده و ارتفاع امواج به حدود ۲ و نیم متر خواهد رسید.

سعید غلامپور با اشاره به اینکه دریا در این ایام برای تمام فعالیت‌های دریایی از جمله شنا و ماهی گیری ممنوع است، تاکید کرد: فعالیت‌های گردشگری نیز در روز‌های مواج بودن دریا باید متوقف شود.

او اظهار داشت: مردم استان در مناطق جلگه‌ای و برخی مناطق کوهستانی شاهد بارش باران پراکنده هستند و پیش بینی می‌شود بارندگی‌ها تا صبح روز چهارشنبه در استان ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: بارندگی‌ها همراه با وزش باد نسبتا شدید به خصوص در ساعات عصر و در صورت تراکم بارندگی اب گرفتگی معابر را به همراه خواهد داشت.

اعلام ممنوعیت فعالیت‌های دریایی درحالی است که امروز نخستین روز آغاز صید پره ماهی در منطقه میانکاله بود و باقی سواحل استان مازندران نیز از ۲۰ مهر آغاز خواهد شد.

امروز گرم‌ترین روز پاییز مازندران

کارشناس هواشناسی مازندران همچنین امروز را به عنوان گرم‌ترین روز مازندران از ابتدای فصل پاییز اعلام کرد و گفت: دمای برخی مناطق همچون ساری و دشت ناز به ۳۵ درجه سانتیگراد رسید.

غلامپور با اشاره به آغاز روند کاهشی دمای هوا از امشب، افزود برای روز‌های اینده با توجه به دمای امروز کاهش حدود ۸ درجه‌ای پیش بینی می‌شود و پیش‌بینی می‌شود دمای هوای مرکز استان در گرم‌ترین ساعت به حدود ۲۷ درجه برسد و در مناطق کوهستانی کاهش دما محسوس‌تر خواهد بود.

به گفته این کارشناس هواشناسی نوسانات جوی تا هفته آینده ادامه خواهد داشت و مردم استان و گردشگران شاهد گرم و خنک شدن هوا به صورت پیاپی خواهند بود.

گفتنی است که در حال حاضر مرکز استان مازندران با ۲۹ درجه گرم‌ترین و بلده نور با ۱۹ درجه خنک‌ترین منطقه استان گزارش می‌شوند.

علاوه بر این در حال حاضر در اغلب شهر‌های مرکزی استان پدیده باد گرم جنوبی گزارش می‌شود که طبق پیش بینی هواشناسی از شب جای خود را به جریان باد سرد شمالی خواهد داد.