Menu

سهم سرعت کاه‌های غیراستاندارد در بروز حوادث جاده‌ای لحاظ می‌شود

سهم سرعت کاه‌های غیراستاندارد در بروز حوادث جاده‌ای لحاظ می‌شود
میزان

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا با تاکید بر ضرورت استاندارسازی سرعت کاه‌های موجود در معابر شهری و برون شهری، گفت: اگر سرعت کاه‌ها به علت غیر استاندارد بودن عامل بروز حادثه شوند به طور حتم سازمان‌های مربوطه باید پاسخگو باشند.

سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با تاکید بر اینکه سرعت کاهی که در معابر درون شهری و برون شهری گذاشته می‌شود باید بر اساس استاندارد‌های مهندسی ترافیک باشد، گفت: این سرعت کاه‌ها از نظر محل، موقعیت و از نظر ارتفاع باید استاندارد‌های لازم را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه اگر قرار است سرعت کاهی گذاشته شود باید تابلویی برای اعلام وجود آن نصب شود، تصریح کرد: روی سرعت کاه با رنگ آمیزی و خط کشی‌های مناسب باید مشخص شود تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه مناسب سازی سرعت کاه‌ها وظیفه راهداری و شهرداری‌ها است، افزود: نصب و تعبیه این سرعت کاه‌ها باید با نظر راهور صورت بگیرد.

وی ادامه داد: اگر پلیس راهنمایی و رانندگی ببینند که این سرعت کاه‌ها مشکلی ایجاد کرده یا به بروز حادثه‌ای دامن می‌زنند به سازمان‌های مربوطه منتقل کرده تا خطرات احتمالی رفع شود.

سرهنگ جهانی با بیان اینکه اگر سرعت کاهی ایجاد شود که استاندارد‌های لازم را نداشته و خود عامل تصادف باشد سهم تقصیری از سوی کارشناس تصادفات مشخص شده و در گزارش درج می‌شود، گفت: اگر سازمانی در این حوزه سهل انگاری کرده و مسبب حادثه باشد باید پاسخگو باشند.