Menu

لزوم اهتمام ویژه به شهدای نیروی انتظامی و خانواده‌های آنان

لزوم اهتمام ویژه به شهدای نیروی انتظامی و خانواده‌های آنان
میزان

فرمانده نیروی انتظامی گفت: به دلیل ماموریت‌های ناجا همچنان بسیاری از نیرو‌های ما به شهادت می‌رسند بنابراین لازم است که نیروی انتظامی بیش از گذشته مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، نیرو‌های ما باید احساس کنند که مورد توجه قرار می‌گیرند و دیده می‌شوند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار "حسین اشتری" در دیدار با سردار "بهمن کارگر" رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و تبریک هفته نیروی انتظامی، گفت: امیدواریم که در هفته ناجا بتوانیم بیش از گذشته به مردم خدمت و ارتباط خود را با بدنه جامعه بیشتر کنیم و از طرفی هم بتوانیم گوشه‌ای از زحمات همکاران خود را در نیروی انتظامی منعکس و از آن‌ها تقدیر کنیم.

وی با بیان این مطلب که نیروی انتظامی به دلیل اینکه با آحاد مردم در ارتباط است، مسئولیت امنیت کشور، نظم، آرامش و انضباط بخشی در جامعه را به عهده دارد، گفت: به دنبال این امر تمامی مردم و مسئولان نیز از ما توقع دارند، اما نعمتی است برای ما و امیدواریم بتوانیم درخواست‌های مردم را محقق کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز عنوان کرد: بنیاد حفظ آثار به دلیل موضوع دفاع مقدس و شهدای این عرصه، مکانی مقدس است بنابراین در بنیاد هرچه کار با کیفیت بیشتر و بهتر انجام شود، برای نیرو‌های مسلح و کشور عزت و افتخار به همراه دارد.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به هفته دفاع مقدس نیز گفت: این هفته یادآور رشادت‌های آن دوران و باعث غرور و افتخار امروز ماست ضمن اینکه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) تاکیدات بسیار زیادی در خصوص ثبت خاطرات، راه اندازی یادمان‌ها و توجه به خانواده‌های شهدا دارند و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا برای همه کشور و جبهه مقاومت عزت به دنبال دارد.

وی خطاب به سردار "کارگر"، گفت: به ناجا بسیار کمتر توجه شده، تمامی شهدا و خانواده‌های آن‌ها بسیار مظلوم هستند، اما این موضوع در نیروی انتظامی بیشتر احساس می‌شود؛ ناجا ۱۳ هزار شهید در عرصه دفاع مقدس تقدیم کرده که بیش از ۵ هزار مربوط به بعد از دفاع مقدس است، همچنین ۲۰ هزار جانباز و ۲ هزار آزاده هم داریم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: به دلیل ماموریت‌های نیروی انتظامی همچنان بسیاری از نیرو‌های ما به شهادت می‌رسند بنابراین لازم است که نیروی انتظامی بیش از گذشته مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد، نیرو‌های ما باید احساس کنند که مورد توجه قرار می‌گیرند و دیده می‌شوند.

سردار اشتری گفت: مردم باید بدانند پلیسی که امروز به آن‌ها خدمت می‌کند و در کنار آنهاست در دوران دفاع مقدس، در عرصه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ... شهدای بسیاری را تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی هم به واسطه خدمت رسانی و انجام مطلوب ماموریت‌های خود، بحمدالله توانسته رضایت مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) را جلب کند و براساس نظر سنجی‌های صورت گرفته اعتماد مردم به پلیس نیز افزایش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی به برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۰ هزار نیروی ما برای این ایام در نظر گرفته شده و همه آن‌ها استقرار یافته اند و حدود یک ماه در این ماموریت بزرگ انجام وظیفه می‌کنند و این امر برای نیرو‌های مسلح افتخار بزرگی است که بخش زیادی از نیروی انتظامی در مراسم اربعین حسینی (ع) که مورد توجه همه قرار دارد، حضور دارند.