Menu

صدور کارت تردد نهاد‌های خدمات رسان در پایانه مرزی

صدور کارت تردد نهاد‌های خدمات رسان در پایانه مرزی
میزان

رئیس پلیس راه استان ایلام از آمادگی کامل این پلیس به منظور خدمت رسانی مطلوب به زائران حسینی با همکاری کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی به زائران حسینی در ایام اربعین خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ "رضا همتی زاده" اظهار داشت: امسال نیز همانند سال گذشته در ایام اربعین شاهد حجم بالای ترافیک در راه‌های منتهی یه پایانه مرزی استان به سوی کشور عراق هستیم که به همین منظور پلیس راه انتظامی استان با همکاری کلیه دستگاه‌های مرتبط و حداکثر توان، طرح ترافیکی اربعین حسینی را با تمرکز بر محور‌های پرتردد به مرحله اجرا در می‌آورد.

رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به دوطرفه و کوهستانی بودن جاده‌های استان از رانندگان وسایل نقلیه و به ویژه افراد غیربومی که آشنایی لازم را با جاده‌های استان ندارند، تقاضا می‌شود که با رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از هرگونه عجله و شتاب بی مورد در مسیر‌های منتهی به مرز مهران رانندگی کنند.

وی به آشکارسازی نقاط پرتصادف محور‌های منتهی به پایانه مرزی مهران اشاره کرد و افزود: در طول مسیر تردد زائران با نصب تابلو و بنر‌های هشداردهنده آشکارسازی لازم به منظور افزایش آگاهی رانندگان و پیشگیری از تصادفات، اقدام لازم صورت می‌پذیرد.

سرهنگ همتی زاده گفت: برنامه ریزی‌های لازم درخصوص اطلاع رسانی مستمر از وضعیت راه‌های استان، اعلام محدودیت‌های ترافیکی، ساماندهی موکب‌ها و ثبت ساعت وسایل نقلیه عمومی در پایانه برکت صورت گرفته است.

رئیس پلیس راه استان ایلام خاطرنشان کرد: در اربعین امسال به منظور جلوگیری از گره‌های ترافیکی در شهر مهران و مسیر‌های منتهی به پایانه مرزی، کارت‌های تردد دستگاه‌های درگیر در ایام اربعین صادر شده که فقط دارندگان کارت‌های یاد شده و اتوبوس‌های مسافربری اجازه تردد دارند و به سایر وسایل نقلیه در این ایام در مسیر‌های اشاره شده، اجازه تردد داده نخواهد شد.

وی تصریح کرد: به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران آقا اباعبدالله الحسین (ع) و با هماهنگی‌های به عمل آمده نسبت به افزایش ظرفیت پارکینگ‌های شهر مهران و اطراف آن اقدام شده است.

این مقام انتظامی در پایان گفت: لازمه خدمت رسانی به زائران، مشارکت و هماهنگی مردم با دستگاه‌های درگیر در طرح اربعین است که به همین منظور از مردم شریف و ولایتمدار استان به ویژه شهر مهران تقاضای همکاری و مشارکت با خادمان حسینی همچون سال‌های گذشته به منظور اجرای هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین حسینی را داریم.