Menu

۴۰ گیت در مرز خسروی برای تردد زائران فعال است

۴۰ گیت در مرز خسروی برای تردد زائران فعال است
میزان

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از فعال بودن ۴۰ گیت در پایانه خسروی برای تردد زائران اربعین خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار "علی اکبر جاویدان" اظهار داشت: پس از بازگشایی مجدد مرز خسروی به روی زائران، در حال حاضر ۴۰ گیت برای تردد آن‌ها فعال شده است.

وی ادامه داد: این آمادگی وجود دارد که تعداد گیت‌های فعال برای تردد زائران چه آن‌هایی را که قصد تشرف دارند و چه آن‌هایی که در حال بازگشت هستند را به عدد ۵۸ برسانیم.

سردار جاویدان تصریح کرد: خوشبختانه زائران اربعین هم اکنون بدون هیچ مشکلی و با کمترین معطلی از طریق مرز خسروی راهی عتبات عالیات می‌شوند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: عموم زائرانی هم که مرز خسروی را برای تردد انتخاب کرده اند از شرایط موجود کاملا راضی هستند.

وی خاطرنشان کرد: حضور نیرو‌های نظامی و انتظامی امنیت بسیار خوبی را به پایانه خسروی بخشیده و زوار گرامی بدون هیچ دغدغه‌ای سفر معنوی اربعین را بجا می‌آورند.

سردار جاویدان در ادامه به استقرار ۴۱ توقفگاه با کمک پلیس و همکاری سایر دستگاه‌ها در مسیر زائران اشاره و بیان کرد: در این اماکن خدمات لازم به زوار گرامی ارائه می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، فعال سازی قرارگاه اربعین در مرز خسروی را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا عنوان و تصریح کرد: در این قرارگاه سفر زائران و ورود و خروج آن‌ها مدیریت خواهد شد.

وی، همچنین به کنترل هوشمند محور‌های مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: این کار در راستای افزایش ضریب ایمنی زوار و کاهش تصادفات رانندگی با همکاری پلیس راه و راهور انجام می‌شود.

سردار جاویدان با بیان اینکه خدمت به زائران اربعین توفیقی بزرگ و کم نظیر است که نصیب پلیس شده است، گفت: من و همه همکارانم در بخش‌های مختلف به این خدمتگزاری افتخار کرده و آن را سعادتی بزرگ برای خود می‌دانیم.

این مقام عالی رتبه انتظامی در پایان گفت: پلیس کرمانشاه با توجه به تجربیاتی که طی سال‌های اخیر از سفر زائران به کربلای معلی پیدا کرده تلاش می‌کند امسال با توجه به میزبانی مستقیم از زوار بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه کند.