Menu

طرح دوستی بهانه‌ای برای اخاذی در شبکه‌های اجتماعی

طرح دوستی بهانه‌ای برای اخاذی در شبکه‌های اجتماعی
میزان

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی به جرم اخاذی خبر داد و گفت: متهم قصد داشت با سوء استفاده احساسات شاکی در شبکه اجتماعی واتساپ اهداف مجرمانه خود را عملی کند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ "تورج کاظمی" در تشریح این خبر، گفت: خانمی ۳۰ ساله ساکن تهران به پلیس فتای پایتخت با در دست داشتن پرونده‌ای با موضوع تهدید و اخاذی مراجعه و در اظهاران خود توضیح داد: در شبکه اجتماعی واتساپ با ایجاد صفحه‌ای اقدام به فروش لوازم بهداشتی می‌کنم اینکه بامرد جوانی که خود را خریدار اجناس معرفی می‌کرد آشنا شدم.

شاکی عنوان کرد: این مرد مدتی از من در این فضا خرید می‌کرد و از مشتریان خوش حساب و ثابت بود. تا اینکه بین ما علاقه مندی ایجاد شد و ارتباط کاری ما به ارتباط عاطفی تبدیل گشت.

وی ادامه داد: این مرد توانست با پیشنهاد ازدواج به من اعتماد مرا به خود جلب کند و هنوز نسبت به روز قبل بیشتر به وی علاقه مند می‌شدم تا جائی که تصاویر شخصی و خصوصی ام را برایش فرستادم. در حالی که نمی‌دانستم که پشت این چهره، فردی دروغگو وجود دارد و با طرح دوستی قصد سوء استفاده از من را دارد.

این مقام انتظامی گفت: شاکی اظهار داشت: بعد از گذشت مدتی از آشنایمان، روابط عاطفی مان رو به سردی گرفت و با هم دچار اختلاف شدیم و فهمیدم که با هم فاصله فرهنگی و فکری زیادی داریم، تا اینکه وی با تهدید انتشار تصاویر خصوصی ام درخواست پول کرد و چهره اصلی او برایم نمایان شد.

در ابتدا نپذیرفتم و از او خواستم تا دیگر رابطه کاری و عاطفی را با هم قطع کنیم، اما وی همچنان به تهدید به انتشار تصاویرم در شبکه اجتماعی واتساپ ادامه می‌دهد.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه مهندسین پلیس فتا موفق شدند متهم را که مردی ۲۸ ساله ساکن شمال تهران بود، شناسایی کنند، بیان داشت: با هماهنگی مقام قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

سرهنگ کاظمی در پایان به شهروندان تذکر داد: برخی از مجرمان سایبری برای رسیدن به اهداف سوء خود دست به رفتار‌های متقلبانه‌ای می‌زنند تا با فریب قربانی خود و پیشنهاد دوستی و طرح ازدواج به خدف مجرمانه خود دست پیدا کند، که تنها راهکار آن عدم اعتماد به اظهارات این گونه افراد می‌باشد.