Menu

تشریح اقدامات و برنامه‌های بنیاد برای تحول اداری و توسعه خدمات الکترونیک به ایثارگران

تشریح اقدامات و برنامه‌های بنیاد برای تحول اداری و توسعه خدمات الکترونیک به ایثارگران
میزان

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدامات، فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد در حوزه‌های مختلف مالی و بودجه‌ای، فناوری اطلاعات، منابع انسانی و تحول اداری را تشریح کرد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از ایثار،سید منصور میرمرادی روز پنجشنبه ۱۸ مهر ماه در همایش مدیران کل استانی و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور خاطرنشان کرد: ردیف‌ها در قانون بودجه‌ای بسیار زیاد است، مبنای بودجه ریزی در سازمان برنامه و بودجه نیز بودجه مصوب سال گذشته است و در مجلس شورای اسلامی نیز نمی‌توان مبالغ و ردیف‌های بودجه را تغییر داد و متأسفانه وضعیت تصویب بودجه با شرایط و مشکلات ایثارگران و بنیاد منطبق نیست.

وی افزود: با توجه به این مسائل سازمان برنامه و بودجه تصمیم دارد که ساختار بودجه ریزی کشور در سال آینده را مورد اصلاح قرار دهد و الگو‌های بودجه برای گروه‌های سیاست‌گذار و مجری تعریف شود که امیدواریم این روند موجب تسهیل در امور و تخصیص اعتبارات مناسب برای خدمات رسانی به ایثارگران شود ضمن اینکه استانی کردن اعتبارات یکی از طرح‌هایی است که موجب استفاده از ظرفیت استان‌ها شده و بودجه بنیاد را از فرآیند متمرکز خارج می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد با اشاره به اقدامات بنیاد در ارائه خدمات الکترونیک گفت: در حال حاضر ۹۸ درصد فرآیند‌های اداری بنیاد از طریق اتوماسیون انجام شده و در حوزه الکترونیک نیز بنیاد در سطح قابل قبولی قرار دارد و بسیاری از خدمات در سامانه برخط بارگذاری شده است.

وی افزود: ارتباط الکترونیک بنیاد با دستگاه‌های زیادی از طریق وب سرویس برقرار شده و ایجاد سیستم یکپارچه حقوق نیز تا ابتدای سال آینده در دستور کار قرار دارد که این امر همکاری بنیاد استان‌ها را می‌طلبد تا بتوانیم این سیستم را با سامانه سجایا تطبیق دهیم.

میرمرادی همچنین با اشاره به سیستمی کردن تمامی امور مرتبط با بیمه تکمیلی ایثارگران خاطرنشان کرد: با سیستمی کردن این فرآیند، همه افراد می‌توانند اطلاعات خود را در سامانه سجایا ثبت کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد افزود: سامانه پیامکی یکپارچه با مدیریت روابط عمومی بنیاد فعال شده است و برای بنیاد استان‌ها قابل بهره‌برداری است و سامانه احراز ایثارگری نیز به زودی الکترونیکی خواهد شد و تمامی ادارات کل می‌توانند درخواست الکترونیکی شدن فرآیند‌های موجود را ارائه دهند.

وی با اشاره به طرح یکپارچه تحول اداری اظهار داشت: استانی به عنوان پایلوت در این طرح انتخاب شد و با اجرای کامل طرح در نهایت نظام ارزیابی عملکرد کارکنان متحول خواهد شد. هم اکنون شرح فعالیت استان‌ها و شهرستان‌ها آماده شده است، همچنین بر اساس مذاکرات با سازمان اداری و استخدامی کشور، طبقه بندی مشاغل طی دو ماه آینده مشخص خواهد شد.

میرمرادی با اشاره به تشکیل کمیته بهره‌وری در بنیاد بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان اداری استخدامی کشور اظهار داشت: این کمیته باید در کلیه مراکز بنیاد اجرایی شود که تاکنون ساختار اجرایی آن مشخص شده که این ساختار به ریاست معاونت توسعه خواهد بود و دستورالعمل اجرایی آن به مراکز استانی ابلاغ می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد در مورد آموزش کارکنان بنیاد تصریح کرد: آموزش مدیران پایه به بالا آغاز شده و به زودی عملیاتی می‌شود، همچنین دستورالعمل اجرایی آموزش پدافند غیرعامل ابلاغ شده و تمامی کارمندان بنیاد باید در دوره‌های آموزشی مرتبط با آن شرکت کنند.