Menu

تامین امنیت زائران با سه لایه امنیتی/ هیچ گونه مشکلی در مرز‌ها مشاهده نشده است

تامین امنیت زائران با سه لایه امنیتی/ هیچ گونه مشکلی در مرز‌ها مشاهده نشده است
میزان

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: به دلیل جمعیت زیاد زائران حین بازگشت از مراسم اربعین حسینی (ع) و کنترل آنها، لازم است که علاوه بر نیروی انتظامی دیگر دستگاه‌های دولتی نیز وارد میدان شوند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار "حسن کرمی" در تشریح اقدامات یگان ویژه همزمان با اربعین حسینی (ع)، انتظام بخشی و امنیت زائران را دو وظیفه سنگین این یگان در ایام اربعین عنوان کرد و اظهار داشت: یگان ویژه موظف است با انتظام بخشی زائران، جمعیت را از پایانه‌های مرزی تا گیت‌های خروجی برای جلوگیری از ازدحام مدیریت و هدایت کند.

وی همچنین به تامین امنیت زائران و پیش بینی سه لایه امنیتی در ایام اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و افزود: روزانه در مرز‌های چذابه، شلمچه، خسروی و مهران تردد با حجم بالایی انجام می‌شود بر همین اساس یگان‌های واکنش سریع در این مرز‌ها برای تامین امنیت لازم زائران مستقر شده اند و بحمداله تاکنون هیچ گونه مشکل خاصی از جمله ناامنی مشاهده و گزارش نشده است.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تصریح کرد: علی رغم تردد روزانه ۲۴۰ هزار زائر از مرزها، خوشبختانه همکاری زائران با نیروی‌های پلیس بسیار بالاست و در ایستگاه‌های پنج گانه کمتر با مشکل رو به رو می‌شویم همچنین در این راستا جا دارد که از مسئولان عراقی برای همکاری مطلوب با نیرو‌های ما تقدیر شود.

سردار کرمی به راه اندازی قرارگاه‌های فرهنگی به نام ۵ تن آل عبا اشاره کرد و گفت: این قرارگاه‌های فرهنگی در چهار پایانه مرزی از اول صفر راه اندازی شده و تا اربعین فعال است و به زائران خدمات فرهنگی، بهداشتی، درمانی و ... ارائه می‌دهد.

وی همچنین خواستار شد: به دلیل جمعیت بسیار زیاد زائران حین بازگشت از مراسم اربعین حسینی (ع) و کنترل آنها، لازم است که علاوه بر نیروی انتظامی دیگر دستگاه‌های دولتی نیز همراه ما باشند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خاتمه خاطرنشان کرد: تمام توان خود را برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم اربعین حسینی (ع) به کار می‌گیریم بنابراین لازم است که در پایانه‌های مرزی اقلام خوراکی از جمله آب تامین شود و مردم نیز بیش از گذشته با ما همکاری لازم را داشته باشند.