Menu

اربعین ۹۸| پیش بینی اسکان اضطراری ۵۳ هزار نفر در چهار مرز خروجی

اربعین ۹۸| پیش بینی اسکان اضطراری ۵۳ هزار نفر در چهار مرز خروجی
خبرگزاری تسنیم

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پیش بینی اسکان اضطراری ۵۳هزار نفر در مرز های خسروی، مهران، شلمچه و چزابه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مرتضی سلیمی با اشاره به افزایش تراکم جمعیتی در چهار مرز خسروی، شلمچه، چزابه و مهران برای ورود به کشور عراق برای مراسم اربعین حسینی، اظهار کرد: برای اسکان اضطراری 52هزار نفر در این چهار مرز تدابیر لازم اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی اسکان 17هزار نفر در شهرهای قصرشیرین، دالاهو، سرپل ذهاب، گیلان غرب،کنگاور و صحنه که مرز خروجی هموطنان خسروی است، انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در استان خوزستان تدابیر لازم برای اسکان اضطراری 26 هزار نفر از هموطنان در مرزهای شلمچه و چزابه اندیشیده شده است، تاکید کرد:امکان اسکان اضطراری 16هزار نفر در خرمشهر و اردوگاه شهید باکری و 10هزار نفر در دشت ازادگان،سوسنگرد و حمیدیه فراهم شده است.

به گفته سلیمی برای هموطنانی که مرز مهران را برای مراسم پیاده روی اربعین انتخاب کرده‌اند نیز اسکان اضطراری برای 10هزار نفر در مدارس،سالن های ورزشی،مساجد و حسینیه ها فراهم شده است.