Menu

زنان جوان طعمه‌های مسافرکش سارق

زنان جوان طعمه‌های مسافرکش سارق
میزان

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی از دستگیری مرد جوانی خبر داد که در پوشش مسافر کش و جلب اعتماد خانم‌های جوان اقدام به سرقت اموال آن‌ها می‌کرد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ کارآگاه "قاسم دست خال"گفت: در هجدهم تیرماه امسال خانم جوانی به کلانتری ۱۶۴ قائم مراجعه و اظهار کرد: در خرداد ماه سال جاری در خیابان رسالت خودروی سواری پژو ۲۰۶ خاکستری رنگی را به صورت دربست کرایه کردم. راننده که مرد جوانی بود در بین راه شماره تلفنش را به من داد و اعلام کرد حاضر است هر موقع نیاز با خودروی دربستی داشتم با کرایه کمتر از معمول، من را به مقصد برساند.

در پنجم تیرماه به شماره تلفن راننده تماس گرفتم و درخواست کردم تا برای خرید من را به فروشگاه برساند. پس از رسیدن به مقصد وی نیز از خودرو پیاده شد و همراه من شد و پس از خرید من را به منزلم رساند و حتی وسایلم را کمک کرد تا به داخل منزل ببرم.

پس از گذشت مدتی پیامی دریافت کردم که ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از عابربانکم برداشت شده بود، در حالی که چنین مبلغی را خرید نکرده بود، کارتم را جستجو کردم و متوجه شدم که کارتم در داخل کیفم نیست.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه شکوائیه طرح شده برای شناسایی و دستگیری متهم در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت، گفت: اکیپی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی به محل¬های تردد و توقف خودروی مذکور مراجعه و در تحقیقات میدانی پلاک انتظامی خودرو را شناسایی کردند.

وی گفت: در تحقیقات پلیسی مالک خودرو شناسایی و اظهار داشت: خودرواش به مدت یک ماه در اختیار یکی از دوستانش قرار داشته و وی با آن مسافرکشی کرده است.

دست خال عنوان کرد: در گام بعدی تحقیقات پلیسی متهم اصلی پرونده شناسایی و با دستور قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و به جرم ارتکابی مبنی بر سرقت کارت عابر بانک مال باخته اعتراف کرد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه پرونده‌های مشابه دیگری نیز در این پایگاه علیه متهم پرونده کشف شد.

سرهنگ دستخال در پایان به شهروندان به خصوص خانم‌های جوان، توصیه کرد: در ارتباط با افراد غریبه محتاط بوده و به سادگی به اشخاصی که در یک فرآیند ارتباط کاری آشنا می‌شوند، اعتماد نکنند. ممکن است که افراد سو استفاده گر و خلافکار زیادی در اطراف شما باشند. اما با حفظ چارچوب‌ها و مرزبندی بین خود و دیگران و خودداری از صمیمیت شتاب زده می‌توان از وقوع حوادثی از این دست جلوگیری کرد.