Menu

پیش‌بینی بارش باران در ‌مرز خسروی

پیش‌بینی بارش باران در ‌مرز خسروی
مشرق نیوز

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بارش باران در نواحی شرقی استان نمود بیشتری خواهد شد، گفت: مرز خسروی بارانی می‎شود.

به گزارش مشرق، محمد خسروی، مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه اظهار داشت: براساس تحلیل آخرین داده‎های هواشناسی، موجی ناپایدار از امشب تا اوایل روز دوشنبه جو منطقه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بارش باران تمام استان را در برخواهد گرفت افزود: علاوه بر وزش باد نسبتا شدید در بعضی ساعات، بارش‎هایی در سطح استان رخ می‌دهد و اگرچه بارش‎ها چشمگیر نیست اما به دلیل اولین بارش زراعی اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه شرایط ناپایدار روز یکشنبه به ویژه عصر و شب در نیمه شرقی استان نمود بیشتری دارد گفت: بارش گاهی اوقات با رعدوبرق و در برخی نقاط احتمالا با  آبگرفتگی معابر عمومی همراه خواهد شد.

خسروی با بیان اینکه در نواحی شرقی استان کرمانشاه همچون کنگاور، سنقر و هرسین بارش باران به ده میلی‎متر خواهد رسید خاطرنشان کرد: مرز خسروی نیز بارانی خواهد شد اما بارش باران چشمگیر نیست.

وی با اشاره به اینکه در روزهای دوشنبه و سه‌‏شنبه کاهش محسوس دمای هوا به ویژه دمای شبانه 4تا 6سانتیگراد در استان خواهیم داشت عنوان کرد کرد: با توجه به حضور، اسکان و تردد زائران پیاده‎روی عظیم اربعین به مسئولان دستگاه‌های اجرایی و مردم استان کرمانشاه، توصیه می‌شود جهت جلوگیری از مخاطرات احتمالی، تمهیدات لازم را به‌کار گیرند.