Menu

برخورد جدی و بدون اغماض با سرقت‌های مسلحانه

برخورد جدی و بدون اغماض با سرقت‌های مسلحانه
میزان

سردار اشتری با تاکید بر برخورد جدی و بدون اغماض با سرقت‌های مسلحانه اظهار داشت: سارق مسلح در مثابه محارب است که با ایجاد رعب و وحشت، موجب سلب آسایش و آرامش شهروندان است و می‌بایست در این موضوع توجه ویژه داشته باشیم.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار " حسین اشتری " در جمع فرماندهان انتظامی و مرزبانی استان سیستان و بلوچستان ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) از زحمات شبانه روزی کارکنان پلیس استان که با برنامه ریزی خوب، مجاهدت و روحیه انقلابی در راه تامین امنیت و آرامش مردم و مرز‌ها پاسداری می‌کنند تقدیر و تشکر کرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه تامین امنیت زوار اربعین و تسهیل در تردد آنان از اولویت‌های جدی ناجا در این ماموریت است، بیان داشت: باید در این ایام با تمهیدات کامل ضمن تامین امنیت مناطق مرزی در بحث ورود و خروج زئران به کشور در پایانه‌های مرزی تسریع داشته که شاهد کمترین مشکلات در خدمات رسانی به زائران باشیم.

سردار اشتری با تاکید بر انجام وظایف ذاتی پلیس در برقراری نظم و امنیت زائران اظهار داشت: در بررسی‌های میدانی در مرز میرجاوه عشق و علاقه وافر خدمت به زائران آقا اباعبدالله را در کارکنان انتظامی شاهد بودیم؛ این کار خیر مایه برکت برای خود فرد، خانواده اش و سازمان ناجا است.

وی با اشاره به ورود بیش از ۸۰ هزار زائر پاکستانی علاقمند به نظام جمهوری اسلامی ایران از مرز میرجاوه به کشور عزیزمان بیان داشت: اگر نیت الهی باشد انجام وظایف اجر و ثواب معنوی خواهد داشت و اگر ما توفیق زیارت کربلا را نداشتیم می‌توانیم در اینجا نذرمان را با خدمت به زوار پاکستانی ادا کنیم و این فرصت به دست آمده را توفیقی برای خدمتگزاری به زوار آقا اباعبدالله الحسین (ع) بدانیم.

فرمانده ناجا در ادامه به رشد کمی و کیفی برنامه‌های هفته ناجا در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در بحث شعار پلیس هوشمند، استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا، به کارگیری نیرو‌های مجرب و حرفه ای، برخورد هوشمندانه با جرایم، گسترش چتر اطلاعاتی برای پیشگیری از تحرکات معاندان، حذف فرآیند‌های زائد و سرعت بخشیدن به وظایف، اشراف اطلاعاتی در عملیات ها، استفاده از سامانه‌های کنترلی، پیشگیری، پیگیری و پی جویی انقلابی مسائل امنیتی از مهمترین رویکرد‌های پلیس هوشمند برای خدمت رسانی مطلوب به شهروندان است.

این مقام عالی انتظامی کشور یادآور شد: در خصوص امین مردم بودن نیز بحمدالله امروز اعتماد مردم به پلیس افزایش یافته و برابر بررسی‌های به عمل آمده نیروی انتظامی در بین ۳۰ دستگاه دولتی جزء برترین سازمان‌ها در بحث اعتماد مردمی است.

سردار اشتری تصریح کرد: افزایش اعتماد، همراهی مردم با پلیس را در پی دارد که نتیجه آن، ایجاد امنیت پایدار در جامعه می‌شود و این امر می‌طلبد که شما عزیزان امین بودن را روز به روز ارتقاء دهید.

فرمانده ناجا در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: امروز نیز باید همه ما فرامین و تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب (مدظله العالی) را نصب العین خود قرار دهیم و در رسیدن پلیس در تراز اسلامی تمام تلاش خود را داشته باشیم.

وی افزود: در بحث پلیس در تراز اسلامی، صیانت از سازمان، تقویت روحیه معنوی و ایمانی خود وخانواده ها، توسعه آموزش و حرفه‌ای گرایی، گزینش صحیح کارکنان به عنوان یک راهبرد کلی از مهمترین هدف گذاری‌های ما در ۵ سال اول برای تحقق گام دوم انقلاب است.

سردار اشتری با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی تأمین مسکن کارکنان ناجا ادامه داد: در سطح کلان، مسئولیت این قرارگاه با بنده و در استان‌ها به همت فرماندهان انتظامی استان‌ها موضوع تأمین مسکن کارکنان دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: در سبد معیشتی، منازل سازمانی بیشترین نیاز است و در این رابطه ما ۱۲۴ هزار واحد مسکونی کم داریم که بحول و قوه الهی نهضت جهادی تامین مسکن از امسال کلید خورده است و هدف گذاری ۳ ساله کرده ایم و بنا داریم در این بازه زمانی همکاران واجد شرایط مان بتوانند صاحب مسکن شوند.

فرمانده ناجا گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دغدغه جدی معیشت آحاد مردم و کارکنان نیرو‌های مسلح را دارند و باید از این بابت هم خداوند را شاکر باشیم که رهبر عزیزی داریم که به فکر مردم و نیرو‌های مسلح و بویژه کارکنان نیروی انتظامی هستند.

وی با تأکید برتوجه ویژه فرماندهان برای بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان ناجا بیان داشت: دغدغه و اولویت جدی بنده و هیئت رئیسه ناجا معیشت کارکنان است و به فرموده مقام معظم رهبری ما می‌توانیم و این مهم را به جدیت دنبال می‌کنیم و سعی مان بر این است که تا پایان سال ۱۴۰۰ مشکلات را به حداقل رسانده و به نقطه مطلوبی برسیم.

فرمانده ناجا در ادامه به ماموریت‌های اصلی نیروی انتظامی در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: مبارزه با گروه‌های تروریستی، اشرار مسلح، قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، جلوگیری و کاهش تلفات و خسارت‌ها مهمترین اولویت‌های ماموریتی در این استان مرزی است که می‌بایست فرماندهان عزیز تدابیر و برنامه ریزی ویژه در این راستا داشته باشند.

سردار اشتری در ادامه با تاکید بر خورد جدی و بدون اغماض با سرقت‌های مسلحانه اظهار داشت: سارق مسلح در مثابه محارب است که با ایجاد رعب و وحشت، موجب سلب آسایش و آرامش شهروندان است و می‌بایست در این موضوع توجه ویژه داشته باشیم.

وی در ادامه با یاد و خاطره شهید "سید نورخدا موسوی منفرد" و رشادت و ایثارگری جانباز ۱۰۰ درصد "مجید بارانی"که ۱۵ سال است به صورت نباتی ادامه حیات می‌دهد؛ گفت: خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان حق بزرگی بر گردن نظام اسلامی دارند و مایه خیر و برکت هستند و شایسته است با تکریم این عزیزان فرهنگ ایثار و شهادت زنده نگه داشته شده و به عنوان سرمایه‌های معنوی حفظ و پاسداری شوند.