Menu

یک تن و ۸۵۰ کیلوگرم تریاک در آب‌های شمالی خلیج فارس کشف شد

یک تن و ۸۵۰ کیلوگرم تریاک در آب‌های شمالی خلیج فارس کشف شد
میزان

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف یک تن و ۸۵۰ کیلوگرم تریاک در آب‌های شمالی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار "لطفعلی پاکباز" از کشف یک تن و ۸۵۰ کیلوگرم تریاک در آب‌های شمالی خلیج فارس خبر داد و اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی ماهشهر با اشراف اطلاعاتی، از قصد قاچاقچیان برای برنامه‌ریزی جهت انتقال مواد مخدر از آب‌های شمالی خلیج فارس به بندر ماهشهر مطلع شدند و بلافاصله با هوشیاری کامل به تشدید پوشش منطقه پرداختند.

وی افزود: مأموران با پایش‌های دقیق و بررسی تحرکات منطقه، موفق شدند مواد مخدری که از طریق دریا به خشکی رسید را در خودروی قاچاقچیان شناسایی و با حضور به موقع طی یک عملیات برنامه ریزی شده موجب غافلگیری سوداگران مرگ شده و خودروی آن‌ها را متوقف کردند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان با اشاره به دستگیری یک سوداگر مرگ و توقیف خودرو خاطرنشان کرد: مرزبانان در بازرسی از آن، موفق به کشف یک تن و ۸۵۰ کیلوگرم تریاک شدند.

سردار پاکباز در ادامه همچنین به اجرای عملیات موفقیت آمیز دریابانان در عملیاتی جداگانه در حوزه آبادان اشاره کرد و گفت: مرزبانان پایگاه دریابانی آبادان با اشراف اطلاعاتی بر حوزه استحفاظی، توانستند در تعقیب و گریز و درگیر مسلحانه با قاچاقچیان، مقدار ۷۴۰ کیلوگرم تریاک را کشف، ۴ قاچاقچی را دستگیر و یک دستگاه خودرو و یک فروند شناور را توقیف کنند.

این مقام عالی در مرزبانی استان خوزستان خاطرنشان کرد: امروز مرزنشینان بیش از گذشته همراه و همسو با نیرو‌های مرزبانی هستند و سوداگران مرگ، قاچاقچیان و متجاوزان باید بدانند، مرزنشینان و مرزداران با وحدت و اعتقاد قلبی با حفظ حریم امنیتی مرز‌های جمهوری اسلامی ایران، مقتدرانه با هرگونه تخلف و اقدامات غیرقانونی در مرز مقابله و برخورد می‌کنند.