Menu

کلاهبرداران ۵۱۳ میلیاردی در دام پلیس

کلاهبرداران ۵۱۳ میلیاردی در دام پلیس
میزان

فرمانده انتظامی استان مرکزی از انهدام یک باند کلاهبرداری در عملیات کارآگاهان پلیس استان مرکزی خبر داد و گفت: این افراد با ادعای دروغین برنده شدن افراد در برنامه‌های رادیویی ۱۰۷ فقره کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،فرمانده انتظامی استان مرکزی از انهدام یک باند کلاهبرداری در عملیات کارآگاهان پلیس استان مرکزی خبر داد و گفت: این افراد با ادعای دروغین برنده شدن افراد در برنامه‌های رادیویی ۱۰۷ فقره کلاهبرداری کرده بودند.

سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" گفت: با اعلام گزارش‌هایی از چند مورد کلاهبرداری کارت به کارت از طریق تماس‌های تلفنی و فریب شهروندان، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: بنا بر اظهارات مال باختگان و پرونده‌های تشکیلی، افرادی ناشناس در تماس تلفنی با شهروندان و با ادعای برنده شدن آنان در قرعه کشی اپراتور‌های همراه و برنامه‌های رادیویی، مخاطبان خود را به بهانه دریافت مبلغ جایزه به نزدیک‌ترین خودپرداز راهنمایی کرده و با شگردی خاص از حساب آنان برداشت می‌کردند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: سرانجام با اقدامات تخصصی کارآگاهان پلیس، اعضای یک باند کلاهبرداری در این خصوص شناسایی شدند و مشخص شد تمامی این افراد با نام ها‌ی مستعار در حال فعالیت بوده و ۲ نفر از این افراد در حال حاضر در یکی از زندان‌های کشور در حال سپری کردن دوران محکومیت خود هستند و بسیاری از کلاهبرداری‌ها توسط این افراد و با همکاری دیگر همدستانشان در خارج از زندان انجام می‌شود.

وی با بیان همکاری بسیار مطلوب صورت گرفته پلیس و دستگاه قضا در رسیدگی به این پرونده‌ها گفت: با آغاز بازجویی‌های پلیس از ۲ متهم زندانی و در ادامه تحقیقات پلیس، یکی دیگر از اعضای این باند که تحت تعقیب پلیس در ۴ استان دیگر کشور نیز بود، در یکی از شهر‌های استان البرز شناسایی و در عملیاتی دستگیر و تعداد زیادی از کارت‌هایی بانکی که برای انجام کلاهبرداری‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت، از مخفیگاهش کشف شد.

سرهنگ مفخمی شهرستانی ادامه داد: در بازجویی‌های انجام‌شده از فرد دستگیرشده، مشخص شد که این فرد به همراه یکی دیگر از اعضای باند برای ۲ متهم اصلی پرونده که در زندان به سر می‌برند، پولشویی کرده و مبالغ کلاهبرداری شده از شهروندان را نقد می‌کنند.

وی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات پلیس، متهم دیگر پرونده نیز در یکی از شهر‌های استان البرز شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد و تحت بازجویی‌های تخصصی پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با تکمیل تحقیقات پلیس ۱۰۷ فقره کلاهبرداری‌های کارت به کارت به ارزش حدود ۵۱۳ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال که از شهروندان چندین استان کشور صورت پذیرفته بود، از اعضای این باند به دست آمد و پرونده‌های تکمیلی برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال شد.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی در پایان با تأکید بر اینکه برای دریافت جایزه به‌هیچ‌عنوان نیاز به مراجعه به دستگاه خودپرداز و اعلام رمز و سایر اطلاعات کارت نیست بیان داشت: در صورت برخورد شهروندان با چنین تماس‌های مشکوک، لازم است موضوع در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش شود.