Menu

اعزام ۴۰ هزار زائر اربعین از ۹ فرودگاه بین المللی کشور

اعزام ۴۰ هزار زائر اربعین از ۹ فرودگاه بین المللی کشور
میزان

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از آمادگی این پلیس برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در ۹ فرودگاه کشور خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار "حسن مهری" اظهار کرد: از ۱۴ مهرماه سال جاری تا به امروز بیش از ۴۰ هزار زائر اربعین حسینی از ۹ فرودگاه بین المللی کشور از جمله؛ فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد، کرمانشاه، کرمان، ایلام و کیش به قصد زیارت عتبات عالیات از کشور خارج شده اند.

وی ادامه داد: فرودگاه‌های اهواز و آبادان نیز به عنوان پایانه مقصد پذیرای زائرانی هستند که قصد خروج از کشور از طریق مرز‌های زمینی را دارند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور افزود: با برگزاری جلسات و تمهیدات پیش بینی شده با ارگان‌های دست‌اندر‌کار در اعزام زائران اربعین به لطف خداوند این عملیات گسترده و حساس به بهترین شکل در حال برگزاری است.

وی با تاکید براینکه تمامی اقدامات لازم برای تامین امنیت زائران در فرودگاه‌های کشور پیش‌بینی و انجام گرفته است، بیان کرد: پیش از اجرای ماموریت اربعین جلسات توجیهی و آموزشی متعددی برای کارکنان برگزار و وظایف هربخش یا شخص به دقت مشخص شده تا هیچ گونه خلاء امنیتی در حوزه ماموریتی وجود نداشته باشد

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس فرودگاه با راه اندازی قرارگاه اربعین و دریافت تدابیر سلسله مراتب فرماندهی و همکاری با دیگر نهاد‌های فرودگاهی، تمام توان عملیاتی خود را در خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زوار اربعین حسینی (ع) به کار گرفته است.

سردار مهری در توصیه پیشگیرانه خود به مسافران و زوار اربعین حسینی (ع) گفت: با توجه به خیل عظیم مشتاقان زیارت اربعین حسینی مسافران طوری برنامه ریزی کنند که به موقع جهت تشریفات پروازی در فرودگاه حاضر شده و همچنین از قبول هرگونه امانت از دیگران خودداری کنند.