Menu

دستگیری اعضای باند سارقان ۴۰۰ موتورسیکلت در پایتخت

دستگیری اعضای باند سارقان ۴۰۰ موتورسیکلت در پایتخت
میزان

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی از دستگیری اعضای باند سارقان ۴۰۰ موتورسیکلت به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی گفت: اعضای باند سارقان ۴۰۰ موتورسیکلت به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد ریال بازداشت شدند.

سرهنگ کارآگاه "علی عزیزخانی" گفت: یکم مهرماه امسال سارقان در حال سرقت یک دستگاه موتور سیکلت در خیابان حافظ بودند که با سر رسیدن مالک موتور، میان آن‌ها درگیری ایجاد می­ شود در هنگام درگیری مالک از ناحیه صورت دچار آسیب دیدگی می ­شود و یکی از سارقان از محل متواری و سارق دیگر به نام " الف. " ۲۵ ساله توسط گشت کلانتری ۱۲۹ جامی دستگیر و پس از تحقیقات اولیه پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پلیس قرار گرفت.

وی عنوان داشت: متهم در بازجویی‌های انجام شده در خصوص شیوه و شگرد سرقت موتورها، اعلام داشت: من به همراه همدستم "م. " ۴۵ ساله ساکن یکی از شهر‌های حومه تهران اقدام به سرقت موتور می‌کردیم و من در نقش زاغ زن بودم و او موتور را روشن می‌کرد و بلافاصله از محل متواری می‌شدیم؛ موتور‌های مسروقه را همدستم به یکی از همشهریانش می‌فروخت، تا کنون نزدیک به ۴۰۰ دستگاه موتور به این شیوه سرقت کرده و بیشتر سرقت‌های خود را نیز در محدوده خیابان کارگر، جمهوری، طالقانی و حافظ انجام می‌دادیم.

سرهنگ عزیزخانی با بیان اینکه در تحقیقات انجام شده مشخص شد سارقان پول حاصل از سرقت موتورسیکلت‌ها را صرف خرید مواد مخدر می‌کردند، ادامه داد: با توجه به اعتراف سارق و انجام تحقیقات پلیسی همدست وی نیز در مخفیگاهش دستگیر شد.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی افزود: با دستگیری متهم دوم پرونده، مالخر موتور‌های سرقتی نیز در یکی از شهر‌های اطراف تهران شناسایی و دستگیر شد.

وی در خصوص موتور‌های سرقت شده و ارزش ریالی اموال سرقتی گفت: متهمان به سرقت ۴۰۰ دستگاه موتور سیکلت اعتراف کرده اند که این سرقت‌ها شامل سرقت انواع موتور آپاچی، پالس و. می‌باشد و ارزش ریالی آن‌ها را کارشناسان ۶۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: متهمان با دستور بازپرس شعبه یک دادسرای ناحیه ۳۴ برای تحقیقات تکمیلی و شناسایی کلیه مال باختگان در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی هستند.