Menu

طرح کاهش کمکی به تهران نکرد/شهرداری پاسخگو باشد/توقف یا ادامه اجرای طرح بررسی می‌شود

طرح کاهش کمکی به تهران نکرد/شهرداری پاسخگو باشد/توقف یا ادامه اجرای طرح بررسی می‌شود
میزان

رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی طرح کاهش آلودگی هوا در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: محدودیت ایجاد شده با طرح جدید با پول قابل رفع است.

محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به طح کاهش آلودگی هوا و نتایج آن، گفت: این طرح طبق هدف اولیه باید به کاهش تردد‌ها و همچنین کم شدن آلودگی هوا کمک می‌کرد که هیچ کدام محقق نشده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجدد نظر در طرح ترافیک جدید لازم است، افزود: محدودیت ایجاده شده در طرح جدید با پرداخت پول قابل رفع بوده از این رو هیچ اثرگذاری در بهبود وضعیت شهر تهران رخ نخواهد داد.

رضایی با تاکید بر اینکه شهرداری با اجرای طرح مذکور فقط مباحث مرتبط با درآمد‌های خود را تضمین کرده است، تصریح کرد: حتی محدودیت ایجاد شده نیز با پرداخت پول از میان برداشته می‌شود که این نشان می‌دهد دولت به دنبال جبران کسری بودجه با اجرای این طرح بوده است.

وی با بیان اینکه کاهش آلایندگی در تهران با اجرای طرح جدید رخ نداده است، گفت: مجموعه شهرداری باید پاسخگوی چرایی برطرف نشدن مشکلات شهری با طرح ترافیک جدید باشند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مطالبه مجلس از شهرداری پاسخگو بودن در خصوص طرح جدید کاهش آلودگی است، تصریح کرد: شهرداری باید در این باره پاسخگو بوده و در صورت تشخیص نهایی مبنی بر موثر نبودن این طرح نسبت به توقف آن اقدام کند.