Menu

افزایش بیش از ۲ برابری تردد زائران اربعین از مرز‌ها

افزایش بیش از ۲ برابری تردد زائران اربعین از مرز‌ها
میزان

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: با افزایش بیش از ۲ برابری تردد زائران اربعین نسبت به سال گذشته، زمان عبور هر زائر از گیت گذرنامه بین ۳ تا ۵ ثانیه است

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار"ایوب سلیمانی" در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران با اشاره به خروجی و ورودی زائران که بیشتر به یک راهپیمایی شباهت دارد، اظهار داشت: زمان عبور هر زائر از گیت گذرنامه بین ۳ تا ۵ ثانیه است چرا که نیروی انتظامی از مدت‌ها قبل خود را برای این حجم از حضورآماده کرده است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با افزایش حضور بیش از ۲ برابری زائران اربعین نسبت به سال گذشته ما شاهد کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تصادفات در مسیر‌های منتهی به مرز‌های چهار گانه هستیم که علت آن فعالیت ۱۵۰۰ گشت راهور و ۱۸۰۰ گشت انتظامی می‌باشد.

وی افزود: بهبود زیرساخت‌های استان‌های مرزی، حضور ماموران پلیس راه و رعایت قوانین و مقررات از سوی زائران قطعا در این کاهش تصادفات موثر بوده است.

جانشین فرمانده ناجا، همراه داشتن مدارک قانونی را شرط بدون معطلی عبور زائران عنوان کرد و گفت: اکثر فرماندهان و روسای پلیس‌های تخصصی از آغاز مراسم اربعین در مرز‌های چهار گانه برای رصد و پایش اقدامات و خدمات مستقر بوده و تا پایان آن نیز خواهند بود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه انتظار است دیگر سازمان‌های مسئول در این زمینه به همین صورت پای کار باشند، ادامه داد: نیروی انتظامی از ابتدا امکانات خود را در این مرز‌ها مستقر کرده است؛ برای این کار بزرگ و ملی قطعا امکانات منطقه‌ای جوابگو نیست و نیاز است از مرکز و امکانات فرا منطقه‌ای برای بهبود شرایط استفاده شود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی ۳۰ هزار نیرو برای تامین امنیت و خدمات رسانی به مردم در مرز‌های چهارگانه مستقر کرده است، افزود: سامانه‌های هوشمند برای رصد ناوگان خودرویی عمومی نصب شده که بتوانیم به وسیله آن شدوآمدی آن‌ها را کنترل و از ترافیک در مرز‌ها جلوگیری کنیم.

جانشین فرمانده ناجا در پایان با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ گونه مورد امنیتی خاصی نداشته ایم، گفت: استان خوزستان به دلیل داشتن مسئولان و مدیران موفق با تجربه دفاع مقدس و زیرساخت‌های مناسب تاکنون مشکل خاصی رانداشته و امیدواریم بدون هیچ مشکلی این مراسم راپشت سربگذاریم.