Menu

تردد روان زائران در مرز‌های چهارگانه / هیچ گونه خروج غیر قانونی از مرز‌ها نداشتیم

تردد روان زائران در مرز‌های چهارگانه / هیچ گونه خروج غیر قانونی از مرز‌ها نداشتیم
میزان

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در مرز‌های چهارگانه امنیت برقرار است و حتی یک مورد خروج غیرقانونی از مرز‌ها نداشتیم که این نشان از اقتدار مرزبانان جمهوری اسلامی ایران دارد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،جانشین فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در مرز‌های چهارگانه امنیت برقرار است و حتی یک مورد خروج غیرقانونی از مرز‌ها نداشتیم که این نشان از اقتدار مرزبانان جمهوری اسلامی ایران دارد.

سردار "احمد علی گودرزی" گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون ۲ میلیون و ۹۶۰ هزار زائر از مرز‌های چهارگانه کشور برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی وارد خاک عراق شده اند و اکنون روند بازگشت آن‌ها به کشور افزایش یافته است.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: خوشبختانه وضعیت امنیت در مرز‌های چهارگانه کشور مطلوب است و تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده است.

وی به بازگشت بیش از ۱۶۸ هزار زائر به کشور طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و اذعان داشت: این آمار نشان می‌دهد مرزبانان جمهوری اسلامی آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائران را دارند.

سردار گودرزی تصریح کرد: مهمترین شاخصه اربعین امسال همکاری و همراهی مردم با همه دستگاه‌ها و نیروی انتظامی و امنیتی است، در غیر این صورت با توجه به حجم زیاد تردد در مرز‌ها به خصوص مرز شلمچه، شاهد بروز مشکلات بسیاری برای زوار می‌شدیم.

وی با بیان ماموریت مرزبانی در اربعین، بیان کرد: طرح لایه بندی در مرز‌ها از سوی مرزبانی اجرا شده و انتظار داریم زائران در مسیر برگشت نیز این همکاری را با مرزبانان داشته باشند.

جانشین مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: در مرز‌های چهارگانه و استان‌های منتهی به این مرزها، امنیت برقرار است و حتی یک مورد خروج غیرقانونی از مرز را نداشتیم که این نشان از اقتدار مرزبانان جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی از تردد روان زائران در مرز‌های چهارگانه خبر داد و تاکید کرد: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران با چشم باز شبانه روز امنیت پایدار را در مرز‌ها برقرار کردند؛ مرز‌های خسروی، مهران، چذابه و شلمچه تحت کنترل پلیس و مرزبانی است و تاکنون مورد خاص امنیتی در این گذرگاه‌های مرزی مشاهده نشده است.