Menu

۶۸ درصد از تصادفات جاده‌ای به بومی‌ها اختصاص دارد

۶۸ درصد از تصادفات جاده‌ای به بومی‌ها اختصاص دارد
میزان

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: بومی‌ها با اختصاص دادن ۶۸ درصد از تصادفات جاده‌ای به خود، بیشتر از مسافران دچار سانحه رانندگی شدند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار سید تیمور حسینی در جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی که پیش از ظهر امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، با اشاره به روز‌های پرخطر و آرام حوادث رانندگی در تابستان ۹۸ اظهار داشت: ۲۵ تیرماه با ۵۲ کشته و ۱۵ مرداد با فقط ۷ کشته در جاده‌های کشور به ترتیب مرگبارترین و آرام‌ترین روز‌های تابستان ۹۸ بوده اند.

وی ادامه داد: جمعه‌ها ۱۶ درصد از تصادفات رانندگی در تابستان ۹۸ را به خود اختصاص دادند که از این لحاظ پر حادثه‌ترین روز تابستان و شنبه‌ها با ۱۱ درصد از کل جانباختگان، کمترین تعداد تصادف را داشتند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا از با اشاره به اینکه بومی‌ها بیشتر از مسافرین تصادف کردند، تصر یح کرد: طبق آمار‌ها، ۶۸ درصد تصادفات رانندگی مربوط به بومی‌های آن استان بوده و مابقی مربوط به رهگذران و مسافران است که باید مد نظر سیاست گذاری‌ها در استان‌ها باشد.

وی در ادامه از افزایش سرعت در جاده‌های کشور به نسبت سال گذشته خبر داد و افزود: طبق آمار‌ها و تحلیل‌ها، به طور میانگین متوسط سرعت در جاده‌های کشور درقیاس با سال گذشته تقریباً ۶ درصد افزایش داشته و همچنین ۳۰ کیلومتری شهر‌ها همچنان بیشنترین تصادفات را دارد.

سردار حسینی بیان داشت: در طول طرح تابستانه برابر آماری که از دروبین‌های تردد شمار جمع آوری کردیم بالغ بر ۳۰۰ میلیون کیلومتر روزانه در جاده‌ها پیمایش داشتند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به آمار بیشترین کشته‌های سوانح رانندگی در ۳ استان کشور اظهار کرد: دراستان فارس با ۱۸۱ کشته، اصفهان با ۱۴۰ کشته و خراسان رضوی با ۱۱۳ کشته، استان‌های دارای بیشترین تلفات جاده‌ای در طرح تابستانه بوده اند و همچنین در تصادفات فوتی ۴ درصد کاهش و در تصادفات جرحی ۶۵۱ فقره افزایش داشته ایم.

وی افزود: به جز شهریور ماه که ۴ دهم درصد کاهش تردد داشتیم در مجموع در تابستان امسال افزایش تردد را شاهد بودیم.

سردار حسینی با اشاره به اجرای طرح اربعین وشهر‌های هدف در ۳ استان مرزی و پرتردد در اربعین، خاطرنشان کرد: در استان خوزستان ۲۱ شهر، استان ایلام ۷ شهر و استان کرمانشاه ۱۲ شهر هدف برای سفر‌های اربعین هستند که تلاش می‌کنیم در ایام پرتردد اربعین، شاهد کمترین مشکل ترافیکی در این شهر‌ها باشیم.