Menu

پلیس با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) است

پلیس با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) است
میزان

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه تامین امنیت راه‌های منتهی به مرز‌ها و زائران اربعین از اولویت‌های پلیس است از مشتاقان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی خواست تا نهایت همکاری را با پلیس داشته باشند.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار "محمد شرفی" اظهار داشت: پلیس با بررسی همه جانبه و رفع معایب و نقاط ضعف در عملیات اربعین حسینی (ع) در سالیان گذشته از تمام ظرفیت‌های خود برای برگزاری هرچه مطلوب‌تر این مراسم در سال جاری استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌ها بر این است که تمام شرایط برای عبور امن و آسان زائران و مسافران از مرز‌های چهارگانه فراهم شود، یادآور شد: کارکنان نیروی انتظامی، بی صبرانه آماده خدمت رسانی به زوار هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه به عشق و علاقه مجموعه کارکنان پلیس پیشگیری در خدمت رسانی به زوار اباعبدالله الحسین (ع) اشاره و اظهار کرد: همه کارکنان دخیل در امر خدمت رسانی به زوار بی صبرانه مشتاق فرارسیدن اربعین برای ارائه خدمت هستند؛ خدمت به زائران اباعبدالله حسین (ع) از افتخارات کارکنان ناجاست.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود امسال به دلیل حذف روادید به کشور عراق حجم تردد‌ها بیشتر از سال‌های گذشته باشد، تصریح کرد: ماموریت اربعین حسینی (ع) امسال به دلیل شرایط ویژه بسیار سنگین و قابل ملاحظه خواهد بود.

این مقام انتظامی یادآور شد: پلیس خادم مردم است و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد که خدمتگزار لایقی برای آنان باشد بنابراین امیدواریم زائران قانونمدار نیز در تشرف به عتبات عالیات و برگشت، نهایت همکاری را با مجموعه پلیس داشته باشند.

وی در ادامه نقش پلیس پیشگیری را در پیشبرد ماموریت‌های نیروی انتظامی نقش محوری دانست و افزود: امنیت پارکینگ‌ها و ساماندهی آن‌ها از دیگر برنامه‌های مهم پلیس پیشگیری در مرز‌ها بوده و در تامین امنیت آن‌ها در ورودی و خروجی پارکینگ‌ها از گشت‌های محسوس و نامحسوس استفاده خواهیم کرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با توضیح اینکه امسال مرز خسروی نیز برای تردد زائران بازگشایی شده، یادآوری کرد: پیش بینی‌های پلیس حاکی از آن است که در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) سال جاری مانند گذشته با افزایش زائر مواجه خواهیم شد و به همین دلیل ضروری است از آمادگی بیشتری در حوزه تامین نظم و امنیت برخوردار باشیم.

سردار شرفی خاطرنشان کرد: از زائران خواهشمندیم تا سفر خود را به روز‌های نزدیک به اربعین موکول نکنند، چون در آن ایام، معمولا تراکم و فشار جمعیت بیشتر خواهد شد و احتمال معطل شدن آنان در برخی از مسیر‌ها نیز دور از تصور نیست.