Menu

بیش از ۳۰ هزار نیروی پلیس در مرز‌های ۴ گانه به زوار خدمت خواهند کرد

بیش از ۳۰ هزار نیروی پلیس در مرز‌های ۴ گانه به زوار خدمت خواهند کرد
میزان

فرمانده ناجا گفت:بیش از ۳۰ هزار نیروی پلیس در مرز‌های ۴ گانه به زوار خدمت خواهند کرد و البته پس از هفته ناجا، نیرو‌های دیگری نیز به منظور تقویت سایر همکاران به این مرز‌ها اعزام خواهند شد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سردار"حسین اشتری" در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و ایمنی در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: امروز این نمایشگاه به همت بنیاد تعاون ناجا و با حضور ۳۲۰ غرفه، ۳۱۲ شرکت و ۲۱ نماینده از کشور‌های خارجی آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به شعار نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۹ با عنوان "پلیس، امنیت و ایمنی، پشتوانه رونق تولید"، افزود: این نمایشگاه از امروز تا ۱۱ مهرماه در مصلی امام خمینی (ره) آماده بازدید عموم می‌باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه پلیس در تلاش است با فناوری‌های روز مأموریت‌های خود را به خوبی انجام دهد، تأکید کرد: امروز ما در مسیر هوشمندسازی پلیس حرکت می‌کنیم و در این راستا زیرساخت‌های لازم درحال ایجاد و تقویت است و ان شاء الله تا سه سال آینده این مهم به نتیجه خواهد رسید.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: هوشمندسازی پلیس نیازمند اعتبارات مالی، بودجه‌ای و حمایت‌های معنوی مسئولان مربوطه است.

سردار اشتری با اشاره به حرکت نیروی انتظامی در مسیر رشد و پویایی، خاطرنشان کرد: اقداماتمان در راستای هوشمندسازی، قطعا به امنیت و آرامش بیشتر مردم منتج می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پلیس بومی و تولید داخل است که با همت همکارانم در نیروی انتظامی، همکارانمان در وزارت دفاع و سازمان‌های مرتبط تولید شده است.

فرمانده ناجا با اشاره به در پیش بودن هفته نیروی انتظامی، تصریح کرد: فرا رسیدن این هفته را به همکارانم، خانواده هایشان و آحاد مردم تبریک می‌گویم.

وی افزود: بخشی از تجهیزات جدید پلیسی در این نمایشگاه رونمایی شد و بنا داریم از تجهیزات جدید دیگر در هفته نیروی انتظامی رونمایی کنیم.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اقدامات نیروی انتظامی برای برگزاری کنگره بزرگ و معنوی اربعین، خاطر نشان کرد: بیش از ۳۰ هزار نیروی پلیس در مرز‌های ۴ گانه به زوار خدمت خواهند کرد و البته پس از هفته ناجا، نیرو‌های دیگری نیز به منظور تقویت سایر همکاران به این مرز‌ها اعزام خواهند شد.

وی درباره صدور گذرنامه زیارتی موقت، عنوان کرد: به دلیل تراکم متقاضی، گذرنامه‌های زیارتی موقت به منظور تسریع در خدمات دهی به زوار صادر می‌شود که البته این مهم به تأیید مسئولان مربوطه در وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق رسیده است و در تفاهم نامه‌ای که میان مسئولان دو کشور امضاء شده بود، این موضوع لحاظ شده است.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا همزمان با هفته ناجا خبر‌های خوشی به مردم خواهید داد یا خیر؟ گفت: ان شاء الله حامل خبر‌های خوبی برای مردم در هفته نیروی انتظامی خواهیم بود.