Menu

زمین گیر شدن اعضای باند سرقت منازل در طالقان

زمین گیر شدن اعضای باند سرقت منازل در طالقان
میزان

فرمانده انتظامی شهرستان طالقان از دستگیری اعضای باند سرقت منازل با اعتراف به ۲۶ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سرهنگ"سید صالح بذرگری" از دستگیری اعضای باند سرقت منازل با اعتراف به ۲۶ فقره سرقت خبر داد و گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از منازل خالی از سکنه در سطح شهرستان طالقان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با افزایش گشت‌های محسوس و نامحسوس و همچنین به کارگیری اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از سارقان شده که با تعقیب و مراقبت در نهایت نامبرده را در مخفیگاهش دستگیر کرده و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در ابتدا منکر هرگونه سرقت بود، اما در مواجهه با مدارک و مستندات چاره‌ای جز اعتراف نیافته و به ۲۶ فقره سرقت منازل خالی از سکنه با همدستی ۴ نفر دیگر از دوستانش اعتراف کرد.

سرهنگ بذرگری گفت: پس از اطلاع همدستان متهم که از دستگیری نامبرده، به یکی از روستا‌های اطراف طالقان گریخته و در آنجا مخفی شده بودند که ماموران پس از شناسایی مخفیگاهشان با هماهنگی مقام قضائی هر ۴ نفر آن‌ها را دستگیر کرده و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی در خصوص شیوه و شگرد سارقان اظهار کرد: متهمان پس از شناسایی منازل خالی از سکنه در نیمه‌های شب از بالای دیوار وارد خانه می‌شدند و با تخریب قفل وارد منزل شده و اقدام به سرقت اموال برقی و کوچک که حمل آن‌ها راحت‌تر بوده می‌کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ۲ نفر از مالخران اموال مسروقه نیز دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تکمیل پرونده روانه دادسرا و از آنجا با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.