Menu

هشدار معاونت علمی درباره بزرگ شدن شرکت‌های دانش بنیان و دریافت تسهیلات بیشتر | ایسنا

هشدار معاونت علمی درباره بزرگ شدن شرکت‌های دانش بنیان و دریافت تسهیلات بیشتر | ایسنا
ایسنا

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر ساختار شرکت‌های دانش بنیان بزرگ شده است، گفت: از این رو این شرکت‌ها نیازمند تسهیلات بیشتری هستند و باید فکری درباره اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی شود تا این صندوق بتواند از شرکت‌ها حمایت بیشتری داشته باشد.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری امروز در نشست هماهنگی حمایت شبکه بانکی از شرکت‌های دانش‌بنیان که به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد، با تشکر از همه بازیگران اکوسیستم فناوری کشور، افزود: همکاری و اقدامات این بازیگران موجب شد تا اتفاقات جدیدی در این زیست بوم نوآوری رخ دهد.

وی با تاکید بر اینکه با اعتمادی که به جوانان کشور شد، توانستند اقتصاد جدیدی را ایجاد کنند، اظهار کرد: فروش ۱۲۰ هزار میلیارد ریالی شرکت‌های دانش بنیان، حضور ۴۱ شرکت دانش بنیان در بورس و ارزش تقریبی ۲۵۰ میلیارد ریالی دستاوردهای دانش بنیان تنها با کمک همه بازیگران این عرصه میسر شده است.

ستاری با اشاره به حمایت‌های صندوق توسعه ملی از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، خاطر نشان کرد: این صندوق خطوط خوبی را ایجاد کردند که ما نیز هزار میلیارد تومان از این خطوط استفاده کردیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و یادآور شد: در مدیریت جدید این صندوق اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داده است و امیدواریم این حمایت‎‌ها ادامه یابد.

وی با تاکید بر اینکه ساختار شرکت‌های دانش بنیان در حال حاضر بزرگ شده است، تاکید کرد: این شرکت‌ها نیازمند حمایت‌های بیشتری هستند، از این رو نیاز است تا فکری نسبت به تسهیلات صندوق شود تا این صندوق بتواند اتفاقات خوبی را برای شرکت‌ها رقم زند.