Menu

چرا دلار سد مقاومتی را شکست؟ | رویداد

چرا دلار سد مقاومتی را شکست؟ | رویداد
خبرگزاری رویداد

دلار امروز ، روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت به طوری که در ساعات پایانی روز نیز روند افزایش قیمت و خرید ‌ فروش در بازار ادامه داشت.

رویداد۲۴ روند افزایش نرخ دلار در هفته‌های اخیر تشدید شده است. قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز به ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان رسید و یورو نیز به نرخ ۳۳ هزار و ۹۵۰ تومان فروخته شد.بر این اساس در بازار آزاد برخی معامله گران نرخ دلار را سی هزار تومان اعلام می‌کردند و برای خرید از مردم تیز قیمتی بالاتر از صرافی‌های بانکی در محدوده ۲۹ هزار تومان پیشنهاد می‌دادند.

افزایش قابل توجه تقاضا برای دلار البته فشار بر بازار اسکناس ارزی را بالا برده است و این تقاضا خود به روند رشد قیمتی دامن می‌زند.بیشتر بخوانید: ۳ عامل اصلی افزایش قیمت طلا و سکهدیگر سوی بازار، سکه نیز کورس گرانی قیمت را با سکه گذاشته است و در همین شرایط طبق آخرین برآورد‌ها حباب سکه به یک میلیون و هفتصد هزار تومان رسیده است که البته این حباب عظیم نشان از بالا بودن تقاضا برای خرید دارد. قیمت سکه در پایان معاملات به سد مقاومتی ۱۵ میلیون تومان رسید. معامله گران تشدید تقاضا، تشدید انتظارات تورمی، افزایش فشار تحریمی و همچنین سرازیر شدن سرمایه‌گذاری از بازار سرمایه به سوی بازار ارز را عوامل مهم رشد قیمت‌ها می‌دانند. تسری تاثیر تورمی رشد بهای ارز در سایر بازار‌ها قابل ردیابی است چرا که قیمت‌ها در بازار خودرو و مسکن تیز دستخوش افزایش شده است.