Menu

صادرات نهایی محصولات فولاد اولویت وزارت صمت | شبکه خبر

صادرات نهایی محصولات فولاد اولویت وزارت صمت | شبکه خبر
شبکه خبر

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تکمیل زنجیره فولاد در برخی استان‌ها کامل انجام شده و در برخی استان‌ها نیز در حال تکمیل شدن است که با کامل شدن آن‌ها صادرات نهایی محصولات فولاد انجام خواهد شد و جلوی خام فروشی گرفته می‌شود.

آقای رزم حسینی در آیین آغاز عملیات اجرایی فاز چهارم زنجیره تکمیل فولاد در مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد کوار با بیان اینکه اولویت وزارت صمت تکمیل ظرفیت‌های خالی صنایع است، گفت: با وجود ظرفیت‌های بالای صنایع و سرمایه گذاری‌های صورت گرفته، اما برخی صنایع کمتر از ظرفیت خود تولید می‌کنند که امیدواریم با برنامه ریزی‌های انجام شده و امکاناتی که در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت شاهد تولید صنایع با تمام ظرفیت باشیم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه با تکمیل ظرفیت صنایع محصولات جدید وارد بازار و حجم عرضه بیشتر خواهد شد، افزود: این موضوع بر قیمت محصولات نیز تاثیر گذار است.وی اضافه کرد: قرار است در برنامه بعدی به واحد‌های راکد مشوق‌هایی اعطا شود و حمایت‌هایی از آنان صورت گیرد تا به چرخه تولید بازگردند.وزیر صنعت، معدن و تجارت به حمایت جدی این وزارتخانه از بخش خصوصی نیز اشاره کرد و گفت: با حمایت‌های جدی که از بخش خصوصی خواهد شد، تلاش می‌شود که مواد اولیه کارخانه‌ها در خود استان‌ها تامین شود.کلنگ مرحله چهارم زنجیره تکمیل فولاد مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد با ظرفیت تولید یک میلیون تن با حضور وزیر صنعت به زمین زده شد.  برای اجرای این طرح دو هزار و ١٠٠ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

به گفته مسئولان ذوب آهن پاسارگاد این طرح قرار است تا دو سال آینده به بهره برداری برسد و زمینه اشتغال ۸۷۰ نفر فراهم شود.

وزیر جدید صنعت که در نخستین سفر خود به فارس سفر کرده با نماینده، ولی فقیه در استان دیدار و در نشست‌های مجمع نمایندگان، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و تشکل‌های اقتصادی شرکت می‌کند.