Menu

نگرانی مردم را با تشدید نظارت می‌توان مدیریت کرد/ لزوم تفویض اختیار به استان‌ها | ایسنا

نگرانی مردم را با تشدید نظارت می‌توان مدیریت کرد/ لزوم تفویض اختیار به استان‌ها | ایسنا
ایسنا

استاندار فارس با اشاره به اینکه تشدید تحریم‌های ظالمانه و شیوع بیماری کرونا از موانع توسعه اقتصادی محسوب می‌شود، مدیریت بازار در شرایط کنونی را یک ضرورت توصیف و تاکید کرد که نگرانی‌های مردم از وضعیت بازار را با تشدید نظارت و سیاست‌گذاری مناسب، می‌توان مدیریت کرد.

عنایت‌الله رحیمی جمعه ۱۱ مهر در جلسه‌ای که با حضور وزیر صمت، نماینده ولی فقیه در فارس و مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس برگزار شد، خواهان واگذاری اختیارات بیشتر به استان‌ها و تمرکز زدایی در حوزه تحت مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت شد.

رحیمی عبور از محدودیت‌های ناشی از تشدید تحریم‌ها و شرایط کرونا را با تلاش بیشتر و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها امکان‌پذیر دانست و  با اشاره به بخشی از توان فارس، گفت: مقام اول و دوم در تولیدات کشاورزی (زارعی،باغی،دامی و شیلات) ، رتبه برتر در تعداد مواد معدنی، به ویژه خاک نسوز و سنگ های تزیینی، جایگاه برتر تولید گاز از ظرفیت هایی است که توجه به آنها زمینه ساز رشد اقتصادی فارس خواهد شد.

استاندار فارس با اشاره به وجود ظرفیت های معدنی متنوع در این استان، گفت: فعال شدن این معادن نیازمند دستور وزیر صنعت و معدن است که بی تردید سبب  اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده خواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت تجربه فعالیت عملیاتی در صف و ستاد را داشته اند خواهان تفویض اختیار بیشتر به استان ها  و  تمرکز زایی در این حوزه شد.

وی خاطرنشان کرد: بی تردید کسانیکه در استان‌ها با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند بیشتر از افرادی که در مرکز مسئولیتی دارند به مشکلات و راهکارهای عبور از آنها آگاه هستند؛ بنابراین تفویض اختیار به نمایندگان دولت و وزرا در استان ها راهگشا خواهد بود.

نگرانی مردم را با تشدید نظارت می‌توان مدیریت کرد/ لزوم تفویض اختیار به استان‌ها | ایسنا

استاندار فارس با بیان اینکه  مدیریت بازار  در شرایط کنونی ضرورت جدی دارد، اظهار کرد: تشدید نظارت و سیاستگذاری های لازم از شدت نگرانی مردم کاسته و زمینه ساز ثبات بیشتر در بازار خواهد شد.

دکتر رحیمی بیان کرد: توسعه صنعتی فارس با توجه به ظرفیت های استان همچون نزدیکی به دریا، نیروی انسانی فنی و متخصص، مراکز دانشگاهی برجسته، پارک های علم و فناوری و... امکان پذیر است.

استاندار فارس توجه به زنجیره های صنعتی را بسیار مهم دانست و افزود: در استان فارس امکان ایجاد این زنجیره ها در صنایع فولاد، آلومنیوم و سایر مواد معدنی وجود دارد که در صورت توجه وزارت صمت به این موضوع شاهد اشتغال زایی مناسب، تولید ثروت و ارزش افزوده در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه صنایع فولاد استان فارس در حال حاضر به مواد اولیه سایر استان ها وابسته است، از وزیر صمت درخواست کرد که مجوز اکتشاف مواد اولیه این صنایع در استان را صادر کند.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه توسعه صادرات استان نیازمند اختصاص اسکله و بندر است گفت: ایمیدرو و ایدرو در این زمینه امکانات مناسبی دارند که می‌توانند در اختیار استان قرار دهند.

رحیمی همچنین گفت: تعدادی از صنایع راکد استان فعال شده و تعدادی در حال راه اندازی است که با حمایت وزارت صمت توفیق بیشتری حاصل خواهد شد.