Menu

بیش از ۵ هزار میلیارد تومان وام کرونایی پرداخت شد | خبرآنلاین

بیش از ۵ هزار میلیارد تومان وام کرونایی پرداخت شد | خبرآنلاین
خبرآنلاین

تسنیم نوشت: مطابق گزارش کارگروه ‌مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا از مجموع ۵۳۱۳میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده، ۱۱۲۳میلیارد تومان را شرکت‌های معظم حوزه حمل‌ونقل و ۴۱۹۰میلیارد تومان را نیز شاغلان ۱۴رسته شغلی بیشتر آسیب‌دیده از کرونا دریافت کرده‌اند.

پرداخت تسهیلات کرونایی یکی از برنامه های دولت برای حمایت از کسب و کارها بود که از اسفند ماه آغاز شد و تا پایان مهر ماه ادامه دارد. این تسهیلات با شرایط متفاوت به متقاضیان کسب و کارهای آسیب دیده بیمه ای و غیربیمه ای پرداخت می شود.

کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا تا پایان روز هشتم مهرماه مجموعاً ۵ هزار و ۳۱۲ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی دولت گرفتند.

داده های آخرین گزارش از میزان پرداخت تسهیلات کرونایی به کسب وکارها در جلسه بیست و هفتم کارگروه مقابله با آثار اقتصادی کرونا نشان میدهد که میزان پرداختی وام کرونا به مشاغل آسیب‌دیده در یک ماه اخیر بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

این گزارش حاکی است که از مجموع ۵۳۱۳میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده، ۱۱۲۳میلیارد تومان را شرکت‌های معظم حوزه حمل‌ونقل و ۴۱۹۰میلیارد تومان را نیز شاغلان ۱۴رسته شغلی بیشتر آسیب‌دیده از کرونا دریافت کرده‌اند.

 در جلسه ای که عصر چهارشنبه به ریاست نهاودیان، معاون اقتصادی رییس جمهور برگزار شد، بر تسریع دیجیتالی کردن و غیرحضوری کردن فرآیند پرداخت تسهیلات به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا در نظام بانکی تاکید شد.همچنین در این جلسه تصریح شد که برای ایجاد شتاب بیشتر در پرداخت‌ تسهیلات حمایتی کرونا، معاونت اقتصادی ریاست جمهوری مکاتبه‌ای با استانداران سراسر کشور داشته تا  آنها بر عملکرد بانک‌ها در استان‌ها نظارت حداکثری داشته باشند.