Menu

کدام سکه بالاترین سود را نصیب خریداران کرد؟ | رویداد

کدام سکه بالاترین سود را نصیب خریداران کرد؟ | رویداد
خبرگزاری رویداد

تقاضا برای سکه گرمی و نیم سکه در هفته اخیر در پی افزایش قابل توجه قیمت‌ها در بازار افزایش یافت.

رویداد۲۴  درحالی که بازار ارز و سکه روز پنجشنبه با افزایش قابل توجه قیمت ها به کار خود پایان دادند، بررسی‌ها نشان می‌دهد خریداران سکه تمام بهار در یک هفته اخیر بالاترین سود را از آن خود کرده‌اند.

 بر اساس این گزارش قیمت سکه طرح قدیم و طرح جدید در بازار نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان را داراست. در هفته‌ای که گذشت نرخ سکه تمام بهار طرح جدید افزایشی برابر با یک میلیون و صد هزار تومان و نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم افزایشی برابر با یک میلیون و دویست هزار تومان را تجربه کرده است.

 بر این اساس قیمت سکه طرح جدید از ۱۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در ابتدای هفته به ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است و قیمت سکه طرح قدیم نیز از ۱۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

 در بازار البته برخی صرافان از رسیدن قیمت ها به ۱۵ میلیون تومان نیز خبر می‌دادند اما بهای اعلامی سایت اتحادیه در پایان ساعت کاری روز پنجشنبه این اعداد را نشان می داد. از سوی دیگر قیمت نیم سکه نیز با رشد یک میلیون تومانی از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید و قیمت هر قطعه ربع سکه از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. رشد قابل توجه قیمت ربع سکه و نیم سکه البته به دلیل افزایش قابل توجه تقاضا برای این سکه هاست. سکه گرمی نیز با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی از ۲ میلیون و صد هزار تومان به دو میلیون و پانصد هزار تومان رسید.

بیشتر بخوانید: چرا سکه در عرض یک هفته ۱.۵ میلیون تومان گران شد؟

فعالان بازار می‌گویند حباب سکه تحت تاثیر رشد قابل توجه قیمت ها بیشتر شده است. به عبارتی تقاضا برای خرید قطعات کوچک سکه با رشدی قابل توجه روبروست و بالا رفتن قابل توجه قیمت‌ها نیز تحت تاثیر این تقاضا است.