Menu

تکمیل ظرفیت‌های خالی با استفاده از توان شرکت‌های بزرگ | ایسنا

تکمیل ظرفیت‌های خالی با استفاده از توان شرکت‌های بزرگ | ایسنا
ایسنا

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه ذوب‌آهن پاسارگاد، با تاکید بر اینکه به‌دنبال صادرات محصولات نهایی فولاد و جلوگیری از خام‌فروشی هستیم، از در دستور کار قرار گرفتن تکمیل ظرفیت‌های خالی با استفاده از توان شرکت‌های بزرگ خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا رزم حسینی پس از آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد در کوار استان فارس، با اعلام این خبر، اظهار کرد: از جلمه برنامه‌ها و اولویت‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت تکمیل زنجیره‌های صنعتی از جمله فولاد در کشور است که خوشبختانه در بعضی از استان‌ها زنجیره تکمیل شده است. ضمن اینکه تکمیل هرچه بیشتر زنجیره تمام صنایع از جمله مس، روی آلومینیوم و ... را در دستور کار قرار داده‌ایم و ‌مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه این مسیر در استان فارس نیز هموارتر شده است، تصریح کرد: تکمیل زنجیره فولاد این استان شروع شده است و فاز چهارم طرح توسعه ذوب‌آهن کوار نیز در همین راستا است که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی با بیان اینکه باید به سمت صادرات محصولات نهایی فولاد حرکت کنیم، تاکید کرد: با جلوگیری از خام‌فروشی زمینه اشتغال نیز فراهم خواهد شد.

رزم حسینی ضمن تاکید بر تکمیل ظرفیت‌های خالی، اظهار کرد: حدود ۱۰ میلیون تن ظرفیت خالی نورد داریم که در سال جهش تولید در نظر داریم بخشی از این ظرفیت را توسط شرکت‌های بزرگ تکمیل کنیم.