Menu

نرخ منطقی هر کیلو گوشت گوسفندی چقدر است؟ | مشرق

نرخ منطقی هر کیلو گوشت گوسفندی چقدر است؟ | مشرق
مشرق نیوز

سلطانی گفت: با توجه به قیمت فعلی دام زنده، نرخ منطقی هر کیلو گوشت گوسفندی با احتساب ۱۰ درصد سود ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان است.

به گزارش مشرق، سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور، از انباشت دام در دامداری‌ها خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو دام سبک درب دامداری ۳۸ هزار تومان است اما گوشت با نرخ‌های بالاتری در بازار عرضه می‌شود.

وی افزود: با توجه به نرخ دام زنده، هر کیلو گوشت گوسفندی با احتساب ۱۰ درصد سود حداکثر با نرخ ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان باید در بازار عرضه شود که متاسفانه هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۱۳۸ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

سلطانی با انتقاد از عرضه گوشت ۲ برابر قیمت تمام شده تولید در بازار بیان کرد: با توجه یه سودجویی عوامل واسطه و دلال، گوشت با نرخ‌های کاذبی در بازار عرضه می‌شود، به همین خاطر باید شرایطی فراهم شود تا دامدار بتواند دام تولیدی را مستقیم عرضه کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اتحادیه هیچ گونه دخالتی در تنظیم بازار گوشت ندارد، گفت: با توجه به تامین بخش اعظم نهاده‌ها از بازار آزاد، مسئولان ذی ربط باید قیمت منطقی و نزدیک به واقعیت را اعلام‌کنند.

سلطانی در پایان تصریح کرد: با عرضه مستقیم دام و حذف حلقه‌های واسطه و دلال، گوشت با نرخ معقول و منطقی به دست مصرف کننده می‌رسد.