Menu

انتقادات در خصوص پایین نیامدن قیمت ارز را می پذیرم | رویداد

انتقادات در خصوص پایین نیامدن قیمت ارز را می پذیرم | رویداد
خبرگزاری رویداد

عبدالناصر همتی: خیلی‌ها میگویند چند بار تکرار کردید که نرخ‌ها کاهش می‌یابد، اما اتفاق نیفتاده، باید بگویم شرایط بسیار متغیر است، ده‌ها میلیون دلار ارز را ما الان مسدود است و مشخص است اگر آزاد شوند این نرخ‌ها پا برجا نمی‌ماند این طبیعی است.

عبدالناصر همتی در جمع خبرنگاران با اشاره به انتقادات برخی گفت: خیلی‌ها میگویند چند بار تکرار کردید اما اتفاق نیفتاده، باید بگویم شرایط بسیار متغیر است، ده ها میلیون دلار ارز را ما الان مسدود است و مشخص است اگر آزاد شوند این نرخ‌ها پا برجا نمی‌ماند این طبیعی است. عده‌ای میخواهند انتقاد کنند اشکالی ندارد ما میپذیریم

بیشتر بخوانید: کاهش قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه افزود: آن هایی که ارز را نیاورده بودند هم بعد از پیگیری هایی که از تیرماه شروع کردیم و کمک هایی که دیگر دستگاه های نظارتی به ما کردند تا به امروز ۸ میلیارد دلار از مجموع ۲۷ میلیارد دلار تعهد ایفاد نشده صادرکنندگان به چرخه اقتصاد برگشته است و ۱۹ میلیارد باقی مانده نیز ان شاء الله به تدریج بازگردانده می شود و تعهدات ایفا می شود.

وی افزود: ما لیست آن را به قوه قضاییه داده ایم و هفته گذشته به درخواست معاون اول محترم قوه قضاییه جناب اژه ای لیست کامل این ۱۹ میلیارد دلار را به ایشان تحویل داده ام و ایشان حتما دستور پیگیری می دهند.