Menu

طلا و سکه تا چقدر پایین می‌آید؟ | خبرآنلاین

طلا و سکه تا چقدر پایین می‌آید؟ | خبرآنلاین
خبرآنلاین

تسنیم نوشت: کشتی‌آرای با بیان اینکه قیمت سکه بهار آزادی نسبت به دیروز یک میلیون تومان کاهش یافته است، ‌گفت: فروشنده ها در بازار زیاد شدند و خریداران نیز نظاره‌گر هستند.

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: کاهش ۷ درصدی قیمت ارز موجب کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه شد این درحالی است که قیمت طلای جهانی طی روز جاری ثابت بود.

وی افزود: حباب سکه نیز نسبت به دیروز ۵۵۰ هزار تومان کاهش یافته و از یک میلیون  و ۶۲۰ هزار تومان دیروز به یک میلیون و ۷۰ هزار تومان در روز جاری کاهش یافته است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت خرید و فروش گفت: خریداران دست نگه داشته‌اند تا قیمت ها به کف برسد ولی در عین حال فروشنده ها نسبت به روزهای قبل بیشتر شده اند.

طلا و سکه تا چقدر پایین می‌آید؟ | خبرآنلاین

کشتی آرای ضمن اشاره به اینکه در صورت ادامه روند فعلی در بازار ارز، قیمت طلا و سکه در روزهای آینده بازهم کاهشی خواهد بود، تصریح کرد: سیاست های ارزی بانک مرکزی و خبرهای مثبت از بازگشت ارزهای صادراتی موجب کاهش قیمت ها در بازار شده است.

به گفته وی، هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۲۹۱ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۷۲۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵میلیون و ۵۹۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۳میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. قیمت نیم‌سکه بهار آزادی نیز ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه گرمی۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.