Menu

کارمندان کدام دستگاه‌ها امکان دورکاری ندارند؟ | خبرآنلاین

کارمندان کدام دستگاه‌ها امکان دورکاری ندارند؟ | خبرآنلاین
خبرآنلاین

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: انصاری گفت: در حال حاضر همه سازمان‌ها این اختیار را دارند تا در صورت وجود زیرساخت‌های لازم شرایط دور کاری کارکنان خود را فراهم کنند.

جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی درباره وضعیت دورکاری اداره‌ها و سازمان‌ها با تشدید شیوع کرونا، اظهار کرد: ما باید اطلاعات دقیقی از تعداد کارکنان دولت در دست داشته باشیم.

وی ادامه داد: تعداد دستگاه‌های دولت اعم از نظامی، انتظامی و شهرداری‌ها و... حدود ۳.۵ میلیون نفر کارمند است که بخشی از این کارکنان  برای ارائه خدمات باید در محل کار خود حضور داشته باشند.

این مقام مسئول بیان کرد: ما نمی‌توانیم به بهانه شرایط کرونا، امنیت مردم را به خطر بیندازیم و خیلی از اداره‌ها را تعطیل کنیم. همچنین کارکنان زحمتکش کادر درمان که مسئولیت تامین سلامت و مقابله با کرونا را دارند، به صورت مضاعف تلاش می‌کنند و حضور آن ها در محل کار لازم است.

کارمندان کدام دستگاه‌ها امکان دورکاری ندارند؟ | خبرآنلاین

انصاری تصریح کرد: بخش‌هایی مانند آموزش در دانشگاه‌ها و مدارس نیازمند حضور به اندازه سابق نیستند. اگر نگاهی دقیق به این موضوع داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که تعداد کمی از کارکنان دولت هستند که در بخش‌های دیگر فعالیت دارند. براساس تصمیم ستاد ملی کرونا و بخشنامه صادر شده توسط سازمان اداری و استخدامی در خرداد ماه مقرر شد تا در صورتی که دستگاه‌ها و سازمان‌ها زیرساخت کافی برای دورکاری را داشته باشند، به صورت دورکار به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس سازمان اداره و استخدامی کشور در پایان گفت: بعضی از دستگاه دورکاری را با تعطیلی اشتباه گرفتند. ستاد ملی مدیریت کرونا با تعطیلی موافق نیست بلکه با دورکاری موافق است. در حال حاضر همه سازمان‌ها این اختیار را دارند تا در صورت وجود زیرساخت‌های لازم شرایط دور کاری کارکنان خود را فراهم کنند.

۲۲۳۲۲۵