Menu

شگردهای خاص دلالان برای بالا بردن قیمت‌ دلار/برخورد به سد سخت مقاومتی | خبرآنلاین

شگردهای خاص دلالان برای بالا بردن قیمت‌ دلار/برخورد به سد سخت مقاومتی | خبرآنلاین
خبرآنلاین

قیمت دلار امروز در چهارمین روز هفته گام به گام پیشروی کرد تا بار دیگر به مرز روانی ۳۰ هزار تومان نزدیک شود.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بازارها در حالی در روز سه شنبه ۱۵ مهر ماه به فعالیت خود پایان دادند که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی به ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده بود و بار دیگر زمزمه دلار ۳۰ هزار تومانی بر سر زبان‌ها بود.

 برخی می‌گویند بازار ارز تحت تاثیر مهمترین عامل رشد قیمت ها ، امروز تحت تاثیر رفتار دلالان و برخی صرافانی بود که برای ساعاتی دست از فروش می‎کشیدند در نتیجه شوکی را متوجه بازار می‌کردند در عین حال برخی دیگر از صرافان نیز معتقدند هنوز نااطمینانی‌هایی در بازار وجود دارد که سبب شده است بسیاری از افراد تلاش برای خرید ارز را با هدف مصون ماندن از تکانه‌های تورمی در دستور کار خود قرار دهند .

شگردهای خاص دلالان برای بالا بردن قیمت‌ دلار/برخورد به سد سخت مقاومتی | خبرآنلاین

 یکی از صرافان با تاکید بر اینکه به محض اعلام دومین قیمت، معامله‌گران احتیاط بیشتری را در فروش به کار بردند گفت: وقتی معامله گران محتاط می شوند و دلار نمی‌فروشند خود به خود نوسانی در محدوده ۵۰۰ تا هزار تومان به بازار تحمیل می‌شود و این وضعیت نیز طبیعی است. به هر حال بازار ارز بازاری ترسوست و وقتی اخبار اعلامی حکایت ازآن دارد که صادرکنندگان دلارهای صادراتی را بازنگردانده‌اند خود را جمع و جور می‌کند .

 از سوی دیگر امروز علی ربیعی سخنگوی دولت تاکید کرد ایران قصد دارد هیات‌هایی را به منظور مذاکره بر سر منابع بلوکه شده ایران راهی کشورهایی کند که اقدام به بلوکه کردن پول‌های ایران کرده‌اند . کره جنوبی یکی از این کشورهاست که منابع ارزی ایران را بلوکه کرده و مذاکره برای آزادسازی این منابع ادامه دارد. برخی معتقدند این سیگنال مهم که البته پیش‌تر نیز تحت عنوان خبر خوش همتی در خصوص منابع ارزی بلوکه شده از زبان رییس کل بانک مرکزی منتشر شده بود، می‌تواند مسیر حرمت دلار را تغییر دهد .

 از سوی دیگر رییس جمهوری نیز بر تلاش بیشتر برای آزادسازی منابع ارزی و احقاق حقوق ملت ایران تاکید کرده است.

 صرافان معتقدند سد ۳۰ هزار تومان سد سخت مقاومتی در بازار ارز است و پیش بینی می‌شود فردا حتی در صورت افزایش نرخ ارز، برخورد به این سد مقاومتی اتفاق بیفتد و سپس نوسان در سقف کانال ۲۹ هزار تومان تداوم یابد .

۲۲۳۲۲۳