Menu

بومی‌سازی چراغ‌های ضدانفجار و صنعتی | ایسنا

بومی‌سازی چراغ‌های ضدانفجار و صنعتی | ایسنا
ایسنا

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، علاوه بر دستیابی به فناوری تولید انواع چراغ‌های روشنایی، موفق به طراحی و ساخت انواع قطعات اپتیکی مانند لنز و رفلکتور با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی شده است.

به گزارش ایسنا، زین‌العابدین آبادیان، مدیر عامل این شرکت فناور، چراغ‌های اداری، تجاری، چراغ‌های صنعتی، چراغ‌های فضای آزاد و چراغ‌های ضد انفجار را از محصولات دانش‌بنیان این شرکت دانست و گفت: طراحی ماژول و درایورهای ال‌ای‌دی از دیگر تولیدات این شرکت دانش‌بنیان است و در تولید این محصولات تلاش کردیم با استفاده و توسعه نرم‌افزارهای به‌روز در زمینه طراحی ماژول و درایور LED اقدام کنیم و پایش فناوری‌های روز دنیا و بومی‌سازی آن‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های ماست.

وی تسلط کامل بر مبانی طراحی روشنایی فضای داخل و بیرون بر اساس نیازمندی‌های انسان‌محور را یکی از محورهای فعالیت این شرکت دانش‌بنیان دانست و گفت: شناخت عمیق از مواد صنعتی، رفتار آنها و نحوه به‌کارگیری مناسب هر کدام و همچنین آشنایی با محیط‌های مستعد احتراق و انفجار و الزامات مربوط به تجهیزات ضد انفجار از ضرورت‌هایی هستند که فعالان فناور این شرکت دنبال می‌کنند.

آبادیان به طراحی و شبیه‌سازی قطعات مختلف چراغ با استفاده از انواع نرم‌افزارهای تخصصی بومی اشاره کرد و گفت: طراحی و ساخت انواع قطعات اپتیکی مانند لنز و رفلکتور با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی با هدف شبیه‌سازی اپتیکی لنز، رفلکتور، دیفیوزر و بررسی تاثیر پارامترهای مختلف مانند جنس، کیفیت سطوح و مشخصات منابع نوری در عملکرد اپتیکی قطعات در این شرکت دانش‌بنیان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: انواع قطعات فلزی و پلیمری به واسطه تسلط بر فرآیندهای دایکست آلومینیوم، تزریق پلاستیک، کشش عمیق، برش لیزر و گیوتین، رول ‌فرمینگ، پانچ و خم CNC، اسپینینگ را در این شرکت دانش‌بنیان تولید می‌کنیم.