Menu

راهکارهای خاص برای حفظ بازار ملک در شمال/نیم دانگ بخر،۴روز استفاده کن | خبرآنلاین

راهکارهای خاص برای حفظ بازار ملک در شمال/نیم دانگ بخر،۴روز استفاده کن | خبرآنلاین
خبرآنلاین

افزایش قابل توجه قبمت‌ها در بازار ویلا سبب شده آیت فروشندگان شگردهای عجیبی را برای فروش ویلا به کار ببندند.

به گزارش خبرآنلاین کافی است نگاهی به قیمت بازار مسکن در تمام شهرهای ایران بیاندازید تا دلیل باز شدن پای شیوه‌های جدید به بازار مسکن در شهرهای شمالی را دریابید.

در چندماه گذشته در بیشتر استان‌ها و شهرها قیمت املاک بین ۴۰ تا ۷۰درصد افزایش داشته و سبب شده تا رویای خانه‌دار شدن و خرید املاک و حتی زمین برای بسیاری از ایرانیان هر روز دست نیافتنی‌تر شود.

استان‌های شمالی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و گاهی اوقات  افزایش قیمت در شهرهای آن حتی از میانگین کشوری فراتر رفته‌اند.

گیلان به دلیل طبیعت بکر و زیبایش یکی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی بوده و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از مسافران است به طوری که در ایام نوروز و در روزهای اوج شیوع کرونا نیز سفر هموطنان به شهرهای این استان متوقف نشد.

گیلان همانند استان همجوار خود در روزهای پایانی بهار۹۹ شاهد افزایش قیمت ویلا و زمین بود به طوری که ویلاهایی که تا پیش از آن ماه‌ها در صف انتظار فروش باقی می‌مانند حداکثر در ۲هفته به فروش رسیدند و این شرایط سبب شد تا سازندگان به دنبال ساخت سازه‌های جدید برای تامین تقاضا و نیاز بازار باشند.

آنهایی که نقدینگی بیشتری داشتند توانستند در تابستان ۹۹ به مراد دل خود دست یابند و با خرید ملک در شهرهای گیلان، صاحب ویلا شوند و آنهایی که توان اقتصادی ضعیف‌تری داشتند در انتظار ثبات بازار نشستند تا بلکه راهکاری برای ممانعت از افزایش قیمت‌ها اندیشده شود.

اما پاییز۹۹ از راه رسید و قیمت‌ها کاهش نیافت. در این میان دارندگان نقدینگی کمتر که سرمایه‌گذاری در بازار مسکن را امن‌تر از سایر بازارهای موازی مانند بورس، سکه وطلا و ارز و ... می‌دیدند بیش از پیش به دنبال خرید ویلا رفتند اما هر روز ناامیدتر از قبل شدند.

در این میان برخی از سازندگان گیلانی ترجیح دادند راهکار جدیدی را برای ویلادار شدن هموطنان،‌ ارایه دهند؛ راهکاری که با درج آگهی‌های جذاب همراه بود.

آگهی فروش ویلای ۲۷۰متری و ۲خوابه در زیباکنار با قیمت ۱۷۰میلیون تومان می‌تواند هرکسی برای تماس با آگهی دهنده و خرید احتمالی ترغیب کند.

در وانفسای افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها،‌ درج قیمت ۱۷۰میلیون تومان حتی اگر به عنوان پیش پرداخت هم در نظر گرفته و یا با تجربه آگهی‌های مازندران به عنوان یک پنجم قیمت ملک تصور شود، هرکسی را وسوسه می‌کند تا هرچه سریعتر در راه خرید این ویلا گام بردارد.

البته این اول  ماجراست زیرا با تماس پیامکی با آگهی دهنده می‌توان شکل جدید از صاحب ویلا شدن در ایران را مشاهده کرد که بعید می دانم کمتر حتی نسبت به آن حتی تخیل کرده باشد.

وی در پاسخ به سوال در مورد قیمت نهایی ویلای ۲۷۰متری زیبا کنار توضیح داد: « این ویلا طرح ... هستش ک قیمت ۶ دانگ کامل این ویلا ۲میلیارد هستش

ما اومدیم این ویلارو توی ۱۲سهم نیم دانگی قرار دادیم ب مبلغ ۱۷۰تومن ک ب شما سند تک برگ نیم دانگ داده میشه

و شما درماه ۴ روز میتونید از ویلا استفاده کنید

ویلاها تیم خدمات داره و قبل از اومدنتون ویلا کامل نظافت میشه

یک آپشن دیگه‌ای هم که داره اینه که هر زمان خودتون خواستین می‌تونید ویلارو ب قیمت روز ب شرکت خودمون بفروشید.»

ماجرا بسیار جالب شد به عبارت بهتر شما صاحب ویلایی می شوید که در طول ماه ۴روز و در طول سال ۴۸روز می توانید آن را استفاده کنید آن هم با برنامه‌ریزی قبلی.

البته پروژه این گروه به همین جا ختم نمی شود بلکه موارد دیگری از چنین ویلاهایی دارند که می تواند به واحد ۳۹۵ میلیونی در جوار همین واحد و در یک شهرک اشاره کرد که قیمت نهایی آن برای سند شش دانگ برابر می شود با رقم ۴میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان و یا مورد دیگری با قیمت ۹۵میلیون تومان به ازای نیم دانگ که قیمت نهایی شش دانگ آن برابر است با یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان.

بنا بر توصیه آگهی دهنده شما می توانید با پرداختی بیشتر، یک دانگ از این ویلا را خریداری کرده و در ماه ۸روز صاحب ویلا شوند.

به اعتقاد وی حداقل قیمت ویلا در منطقه از ۸۰۰میلیون تومان شروع می‌شود و آن‌ها این طرح را برای کسانی که نقدینگی کمتری دارند،‌ استارت زده‌اند تا کسانی که بودجه کمتری دارند نیز بتوانند یک ویلا در شمال کشور داشته باشند.

هرچند نباید فراموش کرد که رهن و اجاره ویلا در زیباکنار سالانه ۱۰میلیون و ماهانه ۳میلیون و یا ۱۰۰ میلیون تومان رهن کامل هزینه دارد که در این صورت ویلا در تمام طول سال در اختیار فرد قرار می‌گیرد و لازم نیست با وجود صرف هزینه فقط اجبار به استفاده ۴روز در ماه از ویلا داشته باشد.

ادامه روند افسارگسیخته قیمت‌ها و نبود نظارت کافی می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور سبب خرید ویلاها، خانه‌ها و زمین‌های شراکتی شود که بروز اختلاف نظر در میزان استفاده و هزینه‌های احتمالی را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید :روش جدید معامله ویلا در شمال کشور/قیمت ویلاهای نقلی بر مدار افزایش

۲۲۳۲۲۴