Menu

مرحله پنجم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی | شبکه خبر

مرحله پنجم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی | شبکه خبر
شبکه خبر

وزیر تعاون گفت: مرحله پنجم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را از دو روز پیش آغاز کردیم.

شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت افزود: حدود هشت هزار میلیارد تومان منابع در اختیار چهار بانک عامل توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان که در نوبت وام‌های اشتغال پایدار روستایی هستند، قرار داده شد تا مرحله پنجم را آغاز کنند.

وی گفت: به این ترتیب با ۱۲ هزار میلیارد تومان پرداختی گذشته، ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع از محل یک و نیم میلیارد دلار منابع در اختیار صندوق توسعه ملی قرار می‌گیرد.وزیر کار افزود: تاکنون ۱۳۵ هزار فعالیت اقتصادی از محل این منابع در سطح کشور در روستا‌ها و بخش زیر ۱۰ هزار نفر به اجرا درآمده است که روز گذشته در حضور آقای رئیس جمهور بیش از ۲۵ هزار فعالیت مختلف در عرصه‌های گوناگون در سطح روستا‌ها افتتاح شد.

شریعتمداری گفت: از محل اجرای این منابع به غیر از اشتغال ۲۲۰ هزار نفری که تاکنون محقق شده است که البته به غیر از مرحله بوم گردی که در شرایط کرونا با مشکلات مواجه شده بقیه آن‌ها بر اساس پایش‌هایی که استانداران در سراسر کشور به عمل آورده اند به کار خودشان ادامه می‌دهند.

وی افزود: حتی بخشی از آن‌ها بازپرداخت تسهیلات دریافتی شان را نیز آغاز کرده اند و تاکنون حدود ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی دوباره به چرخه پرداخت تسهیلات جدید برگشته و به کار خودشان ادامه می‌دهند.

وزیر کار گفت: امیدواریم این مسیر را با فرآیند به صورت چرخشی ادامه دهیم و این موتور تحرک ایجاد اشتغال در روستا‌ها که سهم اشتغال روستایی را از سبد اشتغال کشور از حدود سه درصد قبل از اجرای طرح به بیش از ۲۹ درصد براساس اعلام مرکز آمار رسانده همچنان ادامه پیدا کند.