Menu

بومی‌سازی یکی از قطعات اصلی سیستم‌های هیدرولیکی با همکاری دانش‌بنیان‌ها | ایسنا

بومی‌سازی یکی از قطعات اصلی سیستم‌های هیدرولیکی با همکاری دانش‌بنیان‌ها | ایسنا
ایسنا

با امضای تفاهم‌نامه‌ای قرار است یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از اجزای اصلی سیستم‌های هیدرولیکی دقیق با نام سرو ولو را که تاکنون از خارج وارد می‎شد، در کشور تولید کنند.

هومان احمدی، مدیر خرید این شرکت فناور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این شرکت تنها تولیدکننده ورق عریض در خاورمیانه است، گفت: ورق‌های تولید شده در این شرکت با عرض ۴.۵ متر و ضخامت ۵ تا ۱۵۰ میلی‌متر به بازار عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: این ورق‌ها برای ساخت لوله‌های انتقال، مخازن و ساخت کشتی‎‌ها که از حساسیت بالایی برخوردارند، به کار برده می‌شود.

احمدی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای برای تامین سرو ولوهای کارخانه این شرکت، خاطر نشان کرد: سرو ولوها ترکیبی از دانش الکترونیک و مکانیک و از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین قطعات کارخانه محسوب می‌شوند و برای کنترل جریان، فشار و تنظیم حرکت جک‌های مختلف به کاربرده می‌شوند.

وی ادامه داد: با امضای این تفاهم‌نامه و تولید این قطعه از سوی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، وابستگی ما به خارج برای وارد کردن این قطعه قطع می‌شود.

به گزارش ایسنا، سرو ولو یکی از اجزای اصلی سیستم‌های هیدرولیکی دقیق است. این شیرها توانایی فرمان پذیری بسیار سریع و دقیقی از کنترلرهای الکترونیکی را دارا هستند.