Menu

هنگام خرید ویلا در شمال چه نکات مهمی را باید مدنظر قرار دهیم؟ | خبرآنلاین

هنگام خرید ویلا در شمال چه نکات مهمی را باید مدنظر قرار دهیم؟ | خبرآنلاین
خبرآنلاین

شلوغی ، آلودگی ، استرس ، کاشانه نشینی و دغدغه های دیگر در شهرهای بزرگ و صنعتی باعث شده تا افراد در ایام تعطیل به دنبال مکانی برای سکونت موقت و سفرهای کوتاه برای خود باشند تا بتوانند اندکی از این تنش های محیطی دور شده و به آرامش روحی دست یابند. از همین رو بسیاری از کسانی که در مرکز و جنوب کشور زندگی می کنند به دلیل آب و هوا و عدم وجود طبیعت سبز در محیط زندگیشان ، محیطی دلپذیری را برای سکونت موقت و سفر انتخاب میکنند که از جمله این مکان ها میتوان خطه ی زیبای شمال را نام برد . آب و هوای خوب ، محیط بکر و آرام ، دور بودن از خطر خشک‌ سالی و بسیاری از ویژگی های دیگر ، بستری مناسب برای خرید و فروش ویلا در شمال میباشد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را در خرید ویلا و ویژگی های مهم برای خرید ویلا در شمال بیشتر آشنا کنیم.

همانطور که میدانید در جامعه امروزی خرید ویلا هم به عنوان تفرجگاه و هم به عنوان سرمایه گذاری محسوب میشود پس در خرید آن باید نهایت دقت را داشته باشید و صرفا معیارتان خرید ویلا یا زمین از هر شخصی و هر شرایطی نباشد . شرایط بسیاری در خرید موفق شما دخالت دارند که اگر درست انجام نشوند ممکن است برایتان پشیمانی به دنبال داشته باشد .

نکته اول

یکی از اصلی ترین و مهمترین قدم برای خرید ویلا در شمال انتخاب مشاوره املاک مطمئن و معتبر میباشد ، زیرا به دلیل تقاضای بالای خرید ویلا در شمال سودجویان بسیاری در این مناطق وجود دارند که به راحتی میتوانند شما را متضرر کنند ، پس در انتخاب مشاور املاک دقت کافی داشته باشید .

هنگام خرید ویلا در شمال چه نکات مهمی را باید مدنظر قرار دهیم؟ | خبرآنلاین

نکته دوم

موضوع بعدی انتخاب مکان ویلاست . اینکه شما ویلای ساحلی را ترجیح میدهید خریداری کنید یا ویلای جنگلی را ، بسته به نوع سلیقه روحی تان دارد .

ویلاهای ساحلی در کنار ساحل دریا و با فاصله اندکی از آن ساخته می شوند . از جمله مزایای این نوع ویلاها چشم ‌انداز دریا ، دسترسی به امکانات شهری و دیگر امکانات رفاهی در فصول سرد و گرم است . ویلاهای جنگلی در دل جنگل ساخته می شوند و به دلیل دور بودن از دریا در فصول گرم رطوبت و شرجی بودن هوا را برخلاف ویلاهای ساحلی ندارند . این نوع ویلاها عموماً در فاصله دورتری از مناطق شهری و در دامنه کوه ساخته می شوند . 

نکته سوم

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید ویلا و یا خرید زمین باید به آن توجه بسیاری داشته باشید در مورد سند ملکی است که قصد خریدش را دارید ، پس در هنگام خرید ویلا این مورد را از افراد کاربلد و مشاور املاک خود بخواهید که تحقیق کنند و نتیجه را به شما بگویند . زیرا بسیاری از سودجویان به دلیل ناآگاهی خریداران ، ویلا و یا زمینی که متعلق به منابع طبیعی است را به فروش میرسانند که بعدها مشکلات فراوانی را برای خریداران ملک ایجاد خواهد کرد .

نکته چهارم

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید ویلا در شمال باید به آن توجه داشته باشید متریال و مصالح به کار رفته در ساخت ویلا میباشد در بعضی مواقع ممکن است مصالح و امکاناتی که در ساخت ویلا به کار رفته است بی کیفیت باشد و یا سازندگان آن افرادی غیرحرفه ای و بی تجربه بوده باشند . قطعاً در مورد خرید ویلا نباید عجله کنید . تأمل و صبر در خرید همیشه با موفقیت همراه است.

نکته پنجم

ویلای ساخته شده باید از نظر جغرافیایی در مکان مطمئن و کم خطری قرار داشته باشد چرا که احتمال آسیب دیدن ویلاهایی که در حریم رودخانه و یا زمین های سست بنا می شوند بسیار بالا است و این امر موجب خسارتهای جبران ناپذیری برای خریداران ویلا میباشد .

هنگام خرید ویلا در شمال چه نکات مهمی را باید مدنظر قرار دهیم؟ | خبرآنلاین

قیمت خرید ویلا در شمال

همانطور که میدانید قیمت ویلا براساس یک سلسله مراتب از جمله موقعیت ویلا (جنگلی و یا ساحلی بودن آن) متراژ و نحوه ی ساخت آن ، و منطقه ای که ویلا در آن قرار دارد و ویوی آن و… بستگی دارد . همچنین موقعیت مکانی را میتوان فارغ از جنگلی و ساحلی بودن به بکر بودن محیط نیز اشاره کرد . هر چه ویلا در مناطق بکر تر ساخته شده باشد و براساس پاکیزه گی هوای آن منطقه و کمبود تراکم جمعیت در آن مسلما با قیمت بالاتری به فروش خواهد رسید . همچنین علاوه بر موارد آب و هوایی و یا مکان قرارگیری ویلا ، ویلاهای لوکس که از امکانات ویژه مانند استخر  و…  برخودار باشند قیمت بالاتری نیز خواهند داشت .

سرمایه گذاری با خرید ویلا در شمال

همانطور که بالا اشاره کردیم امروزه خرید ویلا در شمال فقط با هدف تفریح انجام نمی شود .  با توجه به نوسانات بازار و کم شدن ارزش پول یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری به منظور حفظ بودجه ، خرید ویلا و یا خرید زمین در شمال است . علی الخصوص اگر ویلا و یا زمینی که خریداری می کنید در یک مکان تجاری تفریحی باشد برای مثال خرید ویلا و یا زمین در نزدیکی منطقه آزاد انزلی که هم جنبه تجاری و هم تفریحی دارد بهترین مکان برای سرمایه گذاری خریداران محسوب میشود  .

کلام آخر

در کلام آخر اینکه برای خرید ویلا و زمین در شمال با صبر و حوصله ، تحقیق کامل و همچنین یک مشاور املاک قانونی و متخصص وارد معامله شوید . وجود متخصصان و کارشناسان فروش متفاوت در یک مجموعه مطمعن که بصورت تیمی فعالیت دارند میتواند اطلاعات کافی و وافی در مورد زمین و یا ویلا را در اختیار خریدار قرار داده و آگاهی اش را در هنگام خرید ویلا در شمال بالا ببرند تا با آگاهی کامل یک خرید مناسب انجام داده و احساس رضایت از یک خرید مطمئن را برای خود و خانواده اش به وجود آورد .

پیشنهاد میکنیم چنانچه شما هم قصد خرید ویلا در شمال کشور علی الخصوص قصد خرید ویلا در زیباکنار در استان گیلان را دارید سری به شرکت انبوه سازان مدرن سازه با بیش از 14 سابقه درخشان در این حوزه بزنید و از مشاوره های این شرکت بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت شرکت به نشانی modernsaze-co.com  مراجعه کنید. 

درباره شرکت انبوه سازان مدرن سازه بیشتر بدانید :

شرکت انبوه سازان مدرن سازه زیباکنار از مهر ماه سال ۱۳۸۶ کار خود را با طراحی و ساخت اولین پروژه شهرک سازی با نام زمرد سبز یک به مدیریت مهندس رضا سلطانی نیا آغاز به کار کرد و در مدت زمانی ۱4 ساله با به پایان رساندن ۸ پروژه شهرک سازی توانست به عنوان یک شرکت خوش نام و موفق در عرصه ی ساخت و ساز در منطقه آزاد انزلی مطرح گردد. این شرکت با تکیه زدن به شعارهای مشتری مداری در حوزه ساخت و ساز همچون کیفیت ، امنیت و قیمت مناسب توانست مسیر توسعه خود را برای آینده ترسیم کند و هم اکنون نام مدرن سازه را به عنوان یک شرکت مورد اعتماد و باکیفیت در منطقه حوزه کاری بر سر زبان ها جا بیندازد.

۲۱۲۱