Menu

پروژه‌های پیمانکاران خارجی را ایرانی‌سازی کردیم | مشرق

پروژه‌های پیمانکاران خارجی را ایرانی‌سازی کردیم | مشرق
مشرق نیوز

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیان "در هیچ عرصه‌ای نیازی به کشورها و شرکت‌های خارجی نداریم" گفت: تحریم را به یک فرصت برای کشور تبدیل کردیم.

به گزارش مشرق، سعید محمد در پاسخ به سؤالی درباره تأثیر تحریم‌ها بر روند توسعه و پیشرفت عمرانی کشور اظهار داشت: کشورهای خارجی و نظام سلطه برای اینکه کشور را تحت فشار قرار دهند از سال‌ها قبل بحث تحریم را دنبال می‌کردند.

وی افزود: در چندسال اخیر اما تمرکز بیشتری بر این موضوع گذاشته و هرجا که کشور دچار ضعف است در آن نقطه ورود کرده و معیشت و کشور را دچار مشکل کرده‌اند.

شکسته شدن رکورد شرکت توتال توسط قرارگاه خاتم الانبیاء

ساخت ۷۳۰۰ تخت بیمارستانی توسط قرارگاه سازندگی خاتم

محمد بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمول مهم اقتصاد مقاومتی و راهکارهای تحقق آن را به‌منظور بی‌اثر کردن تحریم‌ها در سال‌های اخیر بارها مورد تأکید قرار داده‌اند که به‌دلیل شاید برخی کم‌کاری‌ها، کشور در برخی حوزه‌ها آسیب‌پذیر شده است و از همین راه شرکت‌های خارجی که به‌دنبال ضربه‌زدن به کشور بودند ایران را ترک کردند که ما این تهدید را به یک فرصت تبدیل کردیم.

وی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و هم شرکت‌های خصوصی و بخش خصوصی کنار هم موفق شدند جایی را که آنها گرفته بودند با توان و مهندسی داخلی پر کنند و این جایگاه را بازپس گرفتیم و امروز در هیچ عرصه نیاز به توان شرکت خارجی نداریم و بزرگ‌ترین کارهایی که بنا بود در کشور توسط ‌شرکت‌های خارجی انجام شود ‌بخش خصوصی و توان داخلی اجرایی کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در همین زمینه خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان که در نوع خود شاهکار مهندسی است توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) طراحی، اجرا، ساخته و تجهیزات آن نیز ایرانی‌سازی شد.

محمد افزود: ما در ادامه شکست دشمن، پروژه‌های بسیار دیگری را طراحی کردیم که پتروپالایشگاه تمام‌ایرانی مهر خلیج فارس‌ را در بندرعباس کلنگ زدیم و به‌زودی دومین پتروپالایشگاه را در کرمانشاه کلنگ خواهیم زد.

وی اضافه کرد: این همان رسیدن به خودکفایی و تکیه بر توان داخلی است و در هیچ عرصه‌ای نیازی به کشورها و شرکت‌های خارجی  نداریم و به‌روی پای خود ایستاده‌ایم.