Menu

سرمایه گذاری موفق در بازار مسکن، با مشاوره هوش­ مصنوعی! | خبرآنلاین

سرمایه گذاری موفق در بازار مسکن، با مشاوره هوش­ مصنوعی! | خبرآنلاین
خبرآنلاین

اقتصاد کشور ما در شرایطی قرار دارد که سرمایه گذاری در بخش­های مختلف، تنها راهی است که می­توان از طریق آن، ارزش پول را متناسب با میزان افزایش تورم حفظ کرد. ورود به بازاری که ارزش کالا یا امتیاز آن، همسو با تورم و حتی بیش از آن افزایش پیدا ­کند و همچنین قدرت نقد شوندگی بالایی داشته باشد، یکی از مقوله­هایی است که باید به آن توجه بسیاری داشت.

بازارهایی همچون ارز، طلا، بورس و مسکن به‌عنوان چهار بازار اصلی می­تواند بهترین گزینه­های سرمایه­گذاری را، متناسب با میزان سرمایه و قدرت ریسک­پذیری هر شخص، در اختیار او قرار دهد. این بازارها هرکدام مزیت و معایب خودش را دارد که باید قبل از اقدام به خرید، آن‌ها را به ‌صورت جزئی بررسی کرد. یکی از مهم‌ترین این بازارها که به دلایل مختلف، بررسی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است بازار مسکن است.

 نظارت و بررسی روند صعود و نزول قیمت­ها در این بازار، می­تواند دید کافی به متقاضی بدهد که در کدام محله، چه ملکی را خریداری کند. ازاین‌رو، با بهره­گیری از اطلاعات و نمودارهای بخش اطلاعات مسکن سامانه هوشمند کیلید، نوسانات قیمت ملک در محله­های پر تقاضا را بررسی کرده­ایم که بخشی از آن را در ادامه می­خوانید:

خرید آپارتمان در جنت ­آباد

بسیاری از مردم در دهه ۸۰ و ۹۰، خرید آپارتمان در جنت ­آباد را برای سکونت و سرمایه­ گذاری ملکی انتخاب کردند. این استقبال، به‌واسطه اینکه این محله همیشه با شیب مناسبی درحال‌توسعه اجتماعی و ارتقاء سطح رفاه و آسایش بود، روی می­داد. این مهم علاوه بر جذب سرمایه گذار و تعدد ساخت­وساز، افزایش قیمت ملک در این منطقه را نیز به همراه داشت.

گفتنی است در همان بازه زمانی، قیمت خرید آپارتمان در جنت ­آباد کمی بیشتر از میانگین قیمت شهر تهران بود. اما بازهم برای اقشار میان درآمدی جامعه گزینه خوبی به شمار می­رفت. بدین صورت که طبق آمارهای بخش اطلاعات بازار مسکن سامانه کیلید، در ابتدای پاییز سال ۹۲، هر مترمربع آپارتمان نوساز در محدوده شمالی جنت ­آباد، با نرخ ۴ میلیون تومان خرید و فروش می­شد. این مهم تا زمانی که بازار مسکن و صنعت ساختمان، به واسطه مشکلات اقتصادی همچون تحریم در عمق رکود فرو نرفته بود، با شیب ملایمی همسو با سایر کالاها و نرخ تورم پیش می­رفت و طی چهار سال نزدیک به ۲ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد؛ به این صورت در مهر ماه ۹۶ هر مترمربع آپارتمان در این محله به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

اما خرید آپارتمان در جنت­ آباد نیز همچون سایر کالاها، در سال ۹۷ با افزایش افسارگسیخته قیمت­ها مواجه شد و به این ترتیب، در یک سال قیمت ملک در این محله دو برابر شد و به نزدیک ۱۲ میلیون تومان رسید. این مهم در سال ۹۸ نیز با شیب نسبتاً تندی ادامه داشت؛ به طوری که خرید آپارتمان در جنت­ آباد، از فروردین ۹۸ تا ابتدای سال بعد یعنی ۹۹، نزدیک به ۸ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به نرخ ۲۳ میلیون تومان در هر مترمربع رسید.

گفتنی است این صعود قیمت­ها تا امروز نیز با شیب تندی در حال افزایش است. به این صورت که طبق نمودار بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید، شهریورماه امسال خرید آپارتمان­ در جنت ­آباد حدود ۳۰ میلیون تومان قیمت­گذاری شده است. مدنظر داشته باشید جنت آباد از نظر دسترسی اتوبانی، وجود مراکز تفریحی و تجاری، مراکز آموزشی و سطح اجتماعی شرایط مناسبی دارد. از این رو همچنان خرید آپارتمان در جنت آباد می­تواند گزینه مناسبی برای سکونت و سرمایه گذاری به شمار رود.

اجاره آپارتمان ­در شهرک غرب

تمام ساکنین شهر تهران می­دانند که یکی از بهترین مناطق مسکونی در غرب تهران، شهرک قدس یا همان شهرک غرب است. شهرک غرب از گذشته به عنوان محله­ای دارای سطح اجتماعی بالا، با شرایط محیطی و جغرافیایی خوب شناخته می­شود. در مجموع خرید یا اجاره­ آپارتمان­ درشهرک غرب همیشه یکی از بهترین گزینه­ها برای سکونت بوده است.

اما شرایط این محله نیز همچون سایر مناطق تهران تغییراتی داشته که بی­شک در میزان رضایت ساکنین این محله، تأثیراتی گذاشته است. یکی از این تغییرات، ورود پیمانکاران برای ساخت­وساز در این محله بوده که باعث شده برج­های مسکونی متعددی در این منطقه ساخته شود. این مهم در قیمت گذاری­های این محله نیز تأثیر بسزایی گذاشته است که گذری بر آن خواهیم داشت.

بدین صورت تعدد ساخت­وساز و برج سازی، به افزایش عرضه منجر شده و طی سال‌های ۹۲ تا ۹۶ این مهم توانست کمی بر متعادل سازی قیمت خرید و اجاره آپارتمان در شهرک ­غرب تأثیر مثبت بگذارد. به این صورت که مهرماه سال ۹۶ قیمت هر مترمربع آپارتمان در شهرک غرب، ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ثبت شده است. مدنظر داشته باشید این قیمت یک متر آپارتمان نوساز، حدود ۱۱۰ متری در محله­های متوسط شهرک­ غرب است.

گفتنی است قیمت ملک مسکونی در این محله نیز همچون سایر مناطق رشد قابل توجهی را تجربه کرد. به طوری که در حال حاضر که در میانه سال ۹۹ هستیم، هر مترمربع آپارتمان در شهرک ­غرب با قیمت تقریبی ۳۶ میلیون تومان معامله می­شود.

شایان ذکر است اجاره آپارتمان در شهرک ­غرب، همچون گذشته خواهان بسیاری دارد و با توجه به افزایش ساخت­وساز در این منطقه می­توان گزینه­های مناسبی برای اجاره پیدا کرد. مدنظر داشته باشید به طور معمول متراژ آپارتمان­های شهرک ­غرب بیش از ۸۵ متر است و می­توان گفت بیشتر موارد اجاره، برای خانواده­ها مناسب است.

لازم به ذکر است، شهرک غرب دارای محله­های متعدد بوده که هر قسمت آن ازنظر قیمت و سایر مؤلفه‌های تأثیرگذار در سکونت متفاوت است. درنتیجه نمی­توان میانگین قیمتی از اجاره آپارتمان در شهرک غرب ارائه کرد.

برای بهترین انتخاب ملکی، کیلید کن!

هدف از جستجو در فضای اینترنت خرید باشد یا اجاره، تفاوتی ندارد. می­توانید برای اینکه سریع­تر به هدف ملکی خود برسید، کیلید کنید. به این طریق با وارد شدن به سامانه کیلید، می­توانید میان انبوهی از فایل­های فروش یا اجاره، انتخاب خودتان را انجام دهید. همچنین برای تسهیل در امر جستجو، می­توانید با اعمال فیلترهایی همچون انتخاب محله، متراژ، سال ساخت بنا، محدوه­قیمتی و ... گستره جستجو را کوچک­تر کرده تا زودتر به نتیجه برسید.

از سوی دیگر کیلید علاوه بر اینکه در جستجوی ملکی کاربران را کمک می­کند، آگاهی متقاضیان را نیز نسبت به انتخاب خود و منطقه موردنظر، برای سکونت افزایش می­دهد. کیلید اطلاعاتی همچون نوسانات قیمت محله، شرایط ملک موردنظر و تغییرات قیمت ملک در کل محدوده را در اختیار کاربر می­گذارد. گفتنی است تمام فعالیت­های سامانه هوشمند کیلید، توسط هوش­ مصنوعی انجام می­شود که این مهم دقت و سرعت در انتقال اطلاعات را به طور چشمگیری افزایش می­دهد.

اجاره آپارتمان در فرمانیه

فرمانیه که یکی از مناطق مرفه نشین شمال تهران به شمار می­رود، همیشه برای اقشار پردرآمد جامعه محله­ای مناسب جهت سکونت بوده است. از این رو اجاره آپارتمان در فرمانیه از گذشته با تقاضای زیادی همراه بوده و هست. منتها این امر مدتی است با کاهش چشمگیری روبرو شده که عوامل اقتصادی، در کنار کاهش و تغییر نوع تقاضا می­تواند مهم‌ترین دلایل آن باشد.

سرمایه گذاری موفق در بازار مسکن، با مشاوره هوش­ مصنوعی! | خبرآنلاین

توجه داشته باشید که خرید آپارتمان در این منطقه از ۵۰ میلیون تومان آغاز می­شود و مشاهده شده تا بیش از ۹۰ میلیون تومان برای هر مترمربع آپارتمان لوکس در فرمانیه قیمت­گذاری شده است. نکته حائز اهمیت در خصوص اجاره آپارتمان در فرمانیه، متراژ بالا و معماری متفاوت خانه­های این منطقه است. به این صورت که به ندرت می­توان واحدی که کمتر از ۱۰۰ مترمربع باشد را در این منطقه پیدا کرد.

از سوی دیگر نوع ساخت و معماری واحدهای مسکونی در این منطقه، بسیار متفاوت است و می­توان گفت مالکان کاملاً به نسبت  نوع مصالح، متریال مصرف شده و هزینه­های ساخت، قیمت­گذاری می­کنند. درنتیجه نمی­توان هزینه اجاره ­آپارتمان­ در فرمانیه را به طور دقیق عنوان کرد و برای رسیدن به این مهم، باید به جستجو و بررسی دقیق املاک این منطقه بپردازید یا از سامانه هوشمند کیلید و هوش مصنوعی برای رسیدن به نتیجه مناسب استفاده کنید.

گفتنی است سامانه کیلید با قیمت­گذاری هوشمند املاک تا حد قابل توجهی این مهم را ساماندهی کرده و با ارائه شاخص قیمت، می­تواند جلوی سوداگری و طلب هزینه زیاد از سوی مالکان و واسطه­ها را بگیرد.

درنتیجه اگر متقاضی اجاره­ آپارتمان­ در فرمانیه یا هر منطقه دیگر شهر تهران هستید، با مراجعه به سامانه کیلید، علاوه بر اینکه با تعداد زیادی فایل قابل عرضه مواجه می­شوید، اطلاعات ملکی خود را برای یک انتخاب درست و سرمایه­گذاری مناسب در بازار مسکن افزایش خواهید داد.

۲۱۲۱